Jarmark na Świętego Michała

Targi i kiermasze

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 18 września 2020 - niedziela, 27 września 2020

Jarmark to impreza promująca rzemiosło, lokalną sztukę ludową, produkty i wyroby spożywcze. Otwarcie Jarmarku odbędzie się w dniu 19 września 2020 roku o godzinie 12:00. W tym dniu przewidziane jest również uroczyste wręczenie odznaczeń dla zasłużonych Rzemieślników zrzeszonych w Małopolskiej Izbie Rzemiosła i Przedsiębiorczości.

Organizatorzy umożliwią odwiedzającym Jarmark uczestnictwo w prezentacjach i pokazach rzemiosła, podczas których będzie można zobaczyć rzemieślników przy pracy m.in.: pokazy sztuki kowalstwa, szycie torebek, wykonywanie biżuterii, filcowanie wełną z merynosów motywów ozdobnych na tkaninie (owcza wełna z Australii), wysłuchać opowieści o ich zawodzie, a tym samym szerzej poznawać naszą kulturę i tradycję.

Jarmark na Świętego Michała tradycją nawiązuje do wcześniejszego, handlowego charakteru miasta Krakowa. Bogatą ofertę handlową zapewniają zjeżdżający do miasta kupcy z różnych stron Polski i Europy. Na stoiskach można oglądać rękodzieło reprezentowane przez rzemieślników z Małopolski. Także zakupione na Jarmarku przedmioty poprzez swoją oryginalność będą stale przypominać mieszkańcom Krakowa, a zwłaszcza turystom o wartości i pięknie tradycyjnej, ciągle żywej kultury naszego regionu.

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.