Poranki w Operze Krakowskiej

Dziecięce warsztaty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Poranki to cykl spotkań edukacyjnych dla dzieci w wieku 6-9 lat, organizowany przez Operę Krakowską, który od kilku już lat odkrywa przed nimi kulisy niezwykłego świata opery. Głównym celem tegorocznej edycji jest rozwój umiejętności muzycznych uczestników, takich jak śpiew i gra na instrumentach. 

Rozpoczniemy od rozśpiewanego Poranka z Ciotką Tralalotką, która wprowadzi dzieci w tajniki pracy solisty i opowie o najnowszym spektaklu dla dzieci zatytułowanym Pan Tralaliński. Kolejne zajęcia poświęcone będą poznaniu instrumentów perkusyjnych, smyczkowych i dętych, ich budowie, udziale w orkiestrze, w końcu umiejętności gry. Natomiast tuż przed zakończeniem roku na dzieci czekać będzie – tradycyjny już – świąteczny Poranek ze wspólnym kolędowaniem.

Poranki to również świetna okazja do uczestniczenia w warsztatach związanych z tematyką danego spotkania m.in. plastycznych, muzycznych czy ruchowych. Jest to zabawa, poprzez którą dzieci mogą rozwijać swoją kreatywność, wrażliwość artystyczną oraz talenty muzyczne i taneczne. Ponadto podczas każdych zajęć młodzi uczestnicy będą mieli okazję do zwiedzenia miejsc w Operze Krakowskiej, które na co dzień są niedostępne dla publiczności.

Zachęcamy dzieci do udziału w zajęciach dotyczących tematyki instrumentów z własnymi bębenkami, fletami, trąbkami, skrzypcami i innymi, jeśli takie posiadają.

Wszystkie spotkania odbywają się w niedzielny poranek i trwają ok. 1,5 godz. Podczas Poranków rodzice mogą spędzić czas w kawiarni Operowej na Antresoli. 

Plan najbliższych „Poranków”

25.10.2020 - Tańczące nutki na zaczarowanej pięciolinii
Spotkanie z artystami Baletu, którzy wprowadzą dzieci w świat tańca. Będzie to podróż szlakiem pełnym ciekawostek i niespodzianek.

29.11.2020 – Jedno oko na proscenium, drugie za kulisy
Podczas tego spotkania kulisy sceny odsłoni przed dziećmi Inspicjent. Odkrywając przed nimi „serce opery” uświadomi, jak ważną rolę odgrywają ci, których publiczność nie widzi podczas spektaklu.

20.12.2020 – Usłysz magię świąt
To coroczne tradycyjne spotkanie, podczas którego przedstawiciele Chóru śpiewają wraz z dziećmi kolędy, wprowadzając wszystkich w świąteczną atmosferę.

Czas trwania spotkania: około 1,5 godziny, koszt uczestnictwa dziecka: 30,00 zł.

W trosce o komfort i bezpieczeństwo prosimy o zapoznanie się z zasadami uczestnictwa w wydarzeniu oraz pobranie i wypełnienienie oświadczenia: 

ZASADY UCZESTNICTWA W WARSZTATACH „PORANKI”

OŚWIADCZENIE DO POBRANIA

Przypominamy, że w spotkaniu biorą udział wyłącznie dzieci na podstawie zakupionego wcześniej biletu. Rodzice mogą poczekać na dzieci w części kawiarnianej bądź w wyznaczonej części Antresoli. Dzieci nie biorące udziału w spotkaniu przebywają na terenie Opery wyłącznie pod opieką rodzica lub opiekuna.

Bardzo serdecznie zachęcamy do obejrzeni „Poranków" w sieci. Poniżej pierwszy z trzech odcinków opublikowanych na kanale YouTube Opery Krakowskiej:

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.