Wodecki Twist Festival 2020 [ONLINE]

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

3. WODECKI TWIST FESTIWAL 2020. Online. Dobrze, że jesteś!

Specjalny koncert galowy z piosenkami o miłości oraz wspólne śpiewanie zaplanowała Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego 27 września 2020. W jednym z najtrudniejszych momentów dla kultury w historii najważniejsze jest to, aby się nie poddać. Z miłości do muzyki!

Festiwal WODECKI TWIST co roku inaugurowała piosenka „Zacznij od Bacha” w wykonaniu najznakomitszych chórów z całej Polski. Nie rezygnujemy z tego zwyczaju. W związku z ograniczeniami epidemiologicznymi trzeba jednak przenieść wspólne śpiewane z krakowskiego Rynku Głównego do sieci. I kto wie, być może jeszcze więcej osób włączy się w to wydarzenie? Zespoły chóralne z całej Polski przygotują nagranie piosenki Zbigniewa Wodeckiego i w niedzielę, 27 września, zaproszą do śpiewania widzów i fanów festiwalu za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Tego samego dnia będzie można obejrzeć na żywo transmitowany z krakowskiego Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie wyjątkowy, jubileuszowy koncert w ramach 3. WODECKI TWIST 2020. Program gali pod tytułem „Dobrze, że jesteś” wypełnią najpiękniejsze piosenki i duety o miłości, które skomponował Zbigniew Wodecki, a także z jego lubianego przez publiczność repertuaru. Specjalne aranżacje na tę okazję przygotował Tomasz Szymuś, pod którego batutą wystąpią muzycy tego dnia. Zespołowi będą towarzyszyć artyści Santander Orchestra. Na scenie pojawią się: Kuba Badach, Ania Rusowicz, Natalia Kukulska oraz Ewelina Cassette, Katarzyna Zawiślak-Dolny, Agnieszka Judycka i Daniel Malchar, związani z teatrem Słowackiego. Koncert poprowadzi Magda Miśka-Jackowska. Część muzyczną uzupełnią audiowizualne materiały z archiwum. A w nich zarówno Zbigniew Wodecki, jak i charyzmatyczny, artystyczny Kraków.

Koncert transmitowany będzie na żywo na kanale YouTube Fundacji im. Zbigniewa Wodeckiego, w serwisie Player, a następnie dostępny w Internecie bezpłatnie przez pół roku od daty premiery.

Festiwal odbędzie się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Projekt współfinansowany jest ze środków Miasta Krakowa.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura w sieci”.

 

DOBRZE, ŻE JESTEŚ

Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie

 

Natalia Kukulska

Kuba Badach

Ania Rusowicz 

 

Aktorzy teatru:

Ewelina Cassette

Kasia Zawiślak- Dolny

Agnieszka Judycka 

Daniel Malchar

 

Prowadzenie koncertu: Magda Miśka-Jackowska

Aranżacje i prowadzenie orkiestry: Tomasz Szymuś

Orkiestrze Tomka Szymusia towarzyszą muzycy z Santander Orchestra.

Źródło: materiały organizatora

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.