Granice otwarte

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

NIE BÓJ SIĘ MÓWIĆ. ODWAŻ SIĘ SŁUCHAĆ. To hasło wywoławcze projektu „Granice otwarte” realizowanego w Teatrze Łaźnia Nowa. Projekt zakończy premiera spektaklu, który powstaje we współpracy z młodzieżą i dla młodzieży.

„Chcę dać im głos. Wsłuchuję się w to, co chcą nam powiedzieć o świecie i o Polsce. To są mocne i ważne rzeczy, również dla nas, dorosłych” – mówi Łukasz Zaleski, reżyser i pedagog teatru prowadzący „Granice otwarte”. Uczestniczki rozmawiają o tym, czym są dla nich demokracja, wspólnotowość, równość. Zastanawiają się, gdzie przebiegają nasze wewnętrzne i zewnętrzne granice oraz jak je wyznaczać. Zaczęło się od wspólnego napisania scenariusza.

„Granice otwarte” powstały po to, aby uwolnić potencjał kreatywny młodych osób, odkryć ich wrażliwość, ugruntować przekonanie, że każdy i każda może być uczestnikiem kultury. Projekt jest też zaproszeniem dla licealistów do przyjmowania postawy aktywnej, zachętą do odważnego wypowiadania swoich poglądów wobec rówieśników i wobec dorosłych.

Spektakl jest nawiązaniem do idei Uniwersytetu Patrzenia, cyklu warsztatów socjoterapeutycznych i spotkań ze znanymi twórcami różnych dziedzin w Teatrze Łaźnia Nowa, który został zrealizowany z nowohucką młodzieżą w 2011 roku.

Reżyseria: Łukasz Zaleski
Przygotowanie muzyczne: Anna Stela
Wideo: Borys Dubiański
Występują:
Maja Franczak
Barbara Krzywdziak
Maria Macheta
Joanna Maj
Ewa Mrożnik
Anna Stokłosa
Matylda Sawicka
Adi Szlachetka
Wiktoria Wilk

Produkcja: Teatr Łaźnia Nowa, Mała Boska Komedia

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.