Sekretne życie | wystawa ilustracji estońskich

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 1 września 2020 - piątek, 25 września 2020

Mały, sekretny, estoński świat sztuki - bardzo bajkowy i bardzo osobisty, typowo baśniowy, ale i momentami okryty delikatnym mrokiem. Taką wystawę ilustracji i grafik będzie można oglądać w Dworku Białoprądnickim do 25 września. Ekspozycję składającą się z blisko 60 prac można rozumieć jako większą wystawę grupową kilku artystów, ale też jako kilka wystaw indywidualnych, prezentowanych pod wspólnym tytułem: „Sekretne Życie“.

Ekspozycję składającą się z blisko 60 prac można rozumieć zarówno jako większą wystawę grupową kilku artystów, ale także jako kilka wystaw indywidualnych, prezentowanych pod wspólnym tytułem: „Sekretne życie“.

Pięciu artystów, którzy prezentują w Dworku swoje prace: Viive Noor, Kadi Kurema, Regina Lukk-Toompere, Urmas Viik oraz Jüri Mildeberg  po pierwsze łączy fakt bycia nie tylko najbardziej znanymi ilustratorami w Estonii, ale również cenionymi artystami w rozumieniu międzynarodowym. Oprócz ilustracji są oni także zaangażowani w wiele innych dziedzin sztuki, tj. malarstwo, fotografia, grafika, projektowanie przedmiotów i miniaturowych sztuk plastycznych, design książkowy. Dodatkowo łączy ich przyjaźń. Wszyscy mają charakterystyczne pismo i swój własny, mały, sekretny świat - bardzo bajkowy i bardzo osobisty. Artyści pozwolą Wam zajrzeć do tego świata poprzez swoje prace, prezentowane na wystawie "Sekretne życie".

Miejsce: Galeria Zajazd, ul. Białoprądnicka 3
Otwarte: pon.-sob. g. 10.00 – 19.00
Ekspozycja gościła wcześniej we Francji (Paryż i Strasburg), Izraelu (Tel Awiw i Jerozolima) i na Białorusi (Mińsk). W Krakowie zostanie pokazana poraz pierwszy.
Wystawa organizowana we współpracy z Ambasadą Estonii w Warszawie.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.