Od Karpat po Bałkany z muzyką romską

Inne koncerty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 19 września 2020, 11:00

W każdą sobotę i niedzielę od 27 czerwca aż do 27 września 2020 roku w Altanie na Plantach od strony ul. Westerplatte odbywać się będą Koncerty Promenadowe! Jest to seria wyjątkowych koncertów i wydarzeń artystycznych dla starszych i młodszych, które to – zgodnie z tradycją tzw. „Promenadówek” – wypełnią wszystkie wakacyjne weekendy. Chociaż (w związku z epidemią) w tegorocznym programie nie znalazły się piątkowe potańcówki, to czwarta edycja Koncertów Promenadowych obfitować będzie w jeszcze więcej kulturalnych wrażeń.

Od Karpat po Bałkany z muzyką romską
Koncert to muzyczna podróż przez kraje karpackie, bałkańskie i wszystkie te miejsca, w których można usłyszeć muzykę romską. Zespół balansuje pomiędzy wiernym oddanie ducha stylu regionu oraz jazzowym podejściem do formy i improwizacji. Wszystko to, wsparte wirtuozowskim stylem wykonawczym, wprowadza słuchacza w stan niecodziennych doznań, na pograniczu tego, co wcześniej dane mu było przeżyć.
 
Wystąpi:
Vechi Acum – krakowska grupa muzyczna powstała w 2018 roku, prezentująca muzykę etniczną w świeżym, niekonwencjonalnym wydaniu. W składzie zespołu znajdują się osoby z różnych, muzycznych regionów Polski – od Ziemi Żywieckiej, przez Ziemię Podhalańską po Bieszczady. Połączyła ich muzyka, a w szczególności umiłowanie dźwięków etnicznych, nie tylko polskich, ale i bałkańskich czy żydowskich – i właśnie taki repertuar prezentują na co dzień.
  • Michał – wokal
  • Basia – skrzypce/wokal
  • Kuba – akordeon
  • Dominik – skrzypce
  • Wojtek – kontrabas
  • Karol – perkusjonalia
 ***
W razie niepogody wydarzenie zostanie przeniesione do sali teatralnej Krakowskiego Forum Kultury bez udziału publiczności. Transmisja online dostępna będzie na fanpage'u KFK.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.