Audioserial w parku "Komeda/Mazolewski"

Inne wydarzenia literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 4 września 2020 - niedziela, 4 października 2020

Brawurowa muzyczna historia Krzysztofa Komedy! Słuchaj bezpłatnie audioserialu o wybitnym polskim jazzmanie w pięciu krakowskich parkach: Parku Dębnickim, Parku Lotników Polskich, Parku Kościuszki, Młynówce Królewskiej i przy Bagrach

"Minęło już 50 lat od śmierci naszego bohatera, a my cały czas zastanawiamy się, kim tak naprawdę był Krzysztof Komeda" – tymi słowami Wojtek Mazolewski otwiera audiobook z fascynującą biografią jazzowego geniusza. To zaproszenie do muzycznej podróży, w której naszym przewodnikiem będzie Marcin Dorociński.

„Audioserial w parku” to akcja kulturalna, w ramach której między 4 września a 4 października mieszkańcy Krakowa i bywalcy krakowskich parków będą mogli bezpłatnie posłuchać biografii Krzysztofa Komedy – kompozytora i pianisty, jednego z najwybitniejszych polskich muzyków. Początki jego światowej kariery muzycznej zaczynają się właśnie w Krakowie, w którym po raz pierwszy wziął udział w jam session, a także zakładał swoje pierwsze jazzowe zespoły i prezentował swoją twórczość, występując w Piwnicy pod Baranami. Komeda/Mazolewski to fabularyzowana opowieść autorstwa Krzysztofa Komandera o burzliwym życiu muzyka, w znakomitej interpretacji Marcina Dorocińskiego przeplatanej nowymi aranżacjami klasycznych utworów Komedy autorstwa Wojtka Mazolewskiego. To także spotkanie dwóch osobowości – tragicznie zmarłego autora muzyki do Dziecka Rosemary i Dwóch ludzi z szafą Romana Polańskiego oraz założyciela i lidera formacji Pink Freud i Wojtek Mazolewski Quintet.Jak usłyszeć historię o Komedzie i nowe interpretacje jego utworów w wykonaniu zespołu Mazolewskiego? Na informacyjnych tabliczkach w pięciu krakowskich parkach i alejach – Parku Dębnickim, Parku Lotników Polskich, Parku Kościuszki, Młynówce Królewskiej i przy Bagrach – znajdziecie plakaty akcji. Wystarczy pobrać aplikację audioteka.pl, zeskanować znajdujący się na plakatach kod QR i przejść wprost do audiobooka. Przed Wami kilka godzin brawurowej, przepełnionej muzyką historii – w całości za darmo. Pobierz audioserial na telefon: http://audtk.com/pl/aplikacja-audioteki

„Audioserial w parku” to wspólne przedsięwzięcie KBF, operatora programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, oraz serwisu audioteka.pl. Akcji patronuje kampania informacyjno-społeczna Bądź turystą w swoim mieście - zwiedzaj Kraków. W ramach działań realizowanych w czasie akcji Miasto Kraków PL i Krakowskie Biuro Festiwalowe zapraszają do ponownego odkrywania piękna naszego miasta. Szczegóły kampanii można znaleźć na stronie www.badzturysta.pl.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.