Przegląd filmowy Contemporáneos online

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 4 września 2020 - niedziela, 27 września 2020

Instytut Cervantesa zaprasza na kolejne pokazy filmowe organizowane online na platformie Vimeo. Filmy wyświetlane są w języku hiszpańskim.

We wrześniu pokażemy cztery hiszpańskie filmy, będące jednymi z najciekawszych produkcji współczesnego kina niezależnego. W programie przeglądu znalazły się obrazy stworzone przez młodych filmowców: dwa filmy fabularne i dwa dokumenty, które dobrze udowadniają współistnienie obu gatunków we współczesnym kinie. To filmy bardzo zróżnicowane – co jest typowe dla programu "Contemporáneos" -, które zarówno poprzez sposób przekazu jak i podjętą tematykę, udowadniają, że kino jest nowoczesnym medium łączącym kreatywność i aktualną tematykę.

Projekcja filmu: "La mano invisible (Niewidzialna dłoń)"
04/09/2020 - 06/09/2020
W magazynie przemysłowym grupa pracowników z różnych sektorów spotyka się codziennie, aby wykonywać swoje obowiązki z pozorną normalnością. Dziesiątki widzów oglądają z ciemności cudowny spektakl pracy.
https://cultura.cervantes.es/cracovia/pl/La-mano-invisible/135778

Projekcja filmu: "El mar nos mira de lejos (Morze przygląda się nam z daleka)"
11/09/2020 - 13/09/2020
Legenda o starożytnej i zapomnianej cywilizacji leży pochowana pod dużymi połaciami wydm w południowej Hiszpanii. Od nieco ponad stu lat wielu podróżnych przybywa do tego zacisznego miejsca w poszukiwaniu śladów starożytnych osadników. Nieświadomi istnienia tych mitów i romantycznych nadziei archeologów i poszukiwaczy przygód, nieliczni mieszkańcy, ledwie widoczni wśród piasków, żyją dziś w tym miejscu, w samotności, na brzegu morza.
https://cultura.cervantes.es/cracovia/pl/El-mar-nos-mira-de-lejos/135779

Projekcja filmu: "Los demás días (Pozostałe dni)"
18/09/2020 - 20/09/2020
Doktor Pablo Iglesias, lekarz opieki paliatywnej z Servicio Madrileño de Salud, przybliża widzom tajniki swojej specjalizacji. Lekcja życia, w której będziemy uczestniczyć, poznając jego pacjentów i współpracowników: ich wątpliwości i przekonania, ich obawy i marzenia. Pablo będzie starał się złagodzić ich fizyczny ból i towarzyszyć im w tej trudnej emocjonalnej podróży będącej końcem życia.
https://cultura.cervantes.es/cracovia/pl/Los-dem%C3%A1s-d%C3%ADas/135780

Projekcja filmu: "La reconquista (Rekonkwista)"
25/09/2020 - 27/09/2020
Manuela i Olmo spotykają się w przyszłości, tak jak to sobie obiecali piętnaście lat wcześniej, jako nastolatkowie, kiedy przeżywali swoją pierwszą miłość. Film – z tym romantycnym zakładem jako punktem wyjścia - jest tak naprawdę historią o poszukiwaniu czasu, czy raczej o świadomości czasu: czasu straconego i odzyskanego; o tym, co pamiętamy o sobie, a czego nie pamiętamy; o słowach, gestach i uczuciach, którym nadal dochowujemy wierności, bo nas definiują i określają w teraźniejszości, przeszłości i przyszłości.
https://cultura.cervantes.es/cracovia/pl/La-reconquista/135781

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.