Kobiety Krakowa – Helena Rubinstein – „Madame” – spacer

Spacery i zwiedzanie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Prezydenci, przemysłowcy, patrioci – historia kręci się wokół mężczyzn. A przecież oprócz nich żyły i funkcjonowały także wyjątkowe kobiety, niemniej wybitne, które z pewnością również warto przypomnieć.
 
Krakowskie Forum Kultury zaprasza na spotkanie z osobą, która do dziś uchodzi za jedną z najbogatszych kobiet w historii. Kobietą, która zbudowała prawdziwe imperium urody i piękna. Skromną, żydowską dziewczyną z krakowskiego Kazimierza. Bezwzględną bizneswoman w przestrzeni opanowanej przez mężczyzn, której największą rywalką do końca życia była inna niezwykła kobieta – Elizabeth Arden. Panie i Panowie – Chaja Rubinstein, czyli Helena.
 
Prowadzący: Piotr Filipowski – realizator w Krakowskim Forum Kultury, magister historii z wieloletnim doświadczeniem w pracy z Seniorami oraz osobami z niepełnosprawnościami. Współtwórca i koordynator projektów o zasięgu krajowym i międzynarodowym.

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.