Koniec lata w Nowej Rezydencji

Muzyka klubowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Krakowska Nowa Rezydencja właśnie podała swój muzyczny program na kilka nadchodzących tygodni. Wśród artystów są zarówno ugruntowane, jak i wschodzące gwiazdy elektroniki, m.in. Oliver Huntemann, Brina Knauss, Fideles, Somewhen, Biodan i Michael Klein b2b Deas. To wszystko i wiele więcej znajdziecie w każdy weekend na patio i w ogrodzie w Nowej Hucie.

Nowa Rezydencja jest projektem spontanicznym – powstałym w reakcji na Covid-19 i brak możliwości organizacji imprez i eventów w dotychczasowym kształcie. Odpowiadają za nią twórcy tak cenionych cykli, jak this.place i Roof Party, którzy szybko musieli znaleźć dla siebie nowe miejsce – takie, które będzie jednocześnie duże i bezpieczne dla uczestników. Majestatyczny budynek dawnego centrum administracyjnego Huty im. T. Sendzimira okazał się idealny. Posiada on ogromne patio i ogród oraz jest oddalony od najbliższych mieszkań na tyle, że pozwala grać muzykę na wolnym powietrzu do wczesnych godzin porannych. 10 lipca odbyło się tam pierwsze wydarzenie i od tamtego czasu z każdym tygodniem miejsce nabiera kształtu i rozmachu.

Zobacz właśnie opublikowany film z weekendu otwarcia: https://youtu.be/O2uIOLh7wFc

Historyczne patio i klimatyczny ogród Nowej Rezydencji zdążyły już gościć u siebie takie postaci, jak Catz 'n Dogz, ANII czy KAMP! w wersji DJ-skiej, ale wygląda na to, że najmocniejsze karty organizatorzy zostawili sobie na końcówkę lata. Już w ten piątek zobaczymy tam naszego rodzimego specjalistę od techno – Septa, a w sobotę wydający między innymi w Afterlife i Innervisions włoski duet Fideles. 4 września scenę przejmie Słowenka Brina Knauss, którą wielu pamięta za jej genialnego seta na zeszłorocznym Audioriver Sun/Day. Z kolei tydzień później w piątek Nową Rezydencję przejmie Oliver Huntemann znany z solowej twórczości oraz kooperacji ze Stephanem Bodzinem i Dubfire'em, a sobotą rządzić będzie Somewhen – reprezentant nowego pokolenia techno w Berlinie. Następnie 19 września wystąpi rezydent słynnego praskiego klubu Roxy, Biodan, a miesiąc zamkniemy setem back to back dwóch reprezentantów wytwórni Second State: Michaela Kleina oraz Deasa. Ostatnim fragmentem wrześniowego programu Nowej Rezydencji będzie koncert wrocławskiej grupy EABS (27 września).

Popołudniowe i nocne imprezy to jednak nie jedyny walor Nowej Rezydencji. Odbywają się tam także koncerty artystów spoza elektronicznych kręgów, a także spotkania poświęcone psychologii oraz kino letnie. Nie wolno też zapomnieć o świetnych food truckach, w których znajdziemy owoce morza, burgery, kuchnię indyjską, azjatycką czy belgijskie frytki. Nowa Rezydencja mieści się przy ulicy Ujastek 1 i zaprasza co tydzień od czwartku do niedzieli.

 

Źródło: materiały prasowe

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.