I Krakowskie Forum Piosenki

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 19 września 2020, 12:00

Własnymi ścieżkami

Gwiazdy jednego sezonu? Lekkostrawne radiowe przeboje? Można i tak, ale organizatorzy Krakowskiego Forum Piosenki wyznają odmienną filozofię. Nowe przedsięwzięcie promuje młodych polskich artystów, którzy tworzą wbrew zasadom rządzącym muzycznym mainstreamem. 19 września w siedzibie Krakowskiego Forum Kultury śmiałkowie zmierzą się z piosenkami oraz presją występu przed publicznością i jury. Laureaci przeglądu otrzymają nominację do najstarszego festiwalu promującego piosenkę autorską w Polsce – 56. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie. W programie oprócz przesłuchań konkursowych znajdzie się koncert specjalny – w tym roku na scenie pojawi się laureatka 53. SFP Asia Nawojska, która zaprezentuje m.in. piosenki z samodzielnie wydanego albumu Kwiaty do domu. (Bartosz Suchecki, „Karnet”)

-----

Fundacja Studencki Festiwal Piosenki oraz Krakowskie Forum Kultury łączą siły, żeby zaprezentować nowy muzyczny projekt na mapie Krakowa!

Krakowskie Forum Piosenki to przedsięwzięcie, którego ideą jest promocja polskich artystów debiutantów w twórczej konfrontacji z piosenką. Aspiracją organizatorów jest, aby KFP w burzliwych czasach błyskawicznych karier i banalnych treści stało się miejscem, gdzie swoją twórczość mogą zaprezentować artyści niestandardowi, niepokorni, tworzący wbrew mainstreamowym nurtom.

Krakowskie Forum Piosenki to przestrzeń, w której artyści – twórcy będą mieli okazję zaprezentować swój artystyczny dorobek szerszej publiczności oraz skonfrontować go z członkami Jury, którzy zasiadają w składach jurorskich największych festiwali w Polsce, podnosząc tym samym rangę wydarzenia.

Laureaci Krakowskiego Forum Piosenki otrzymają nominację do najstarszego i najważniejszego Festiwalu promującego piosenkę autorską w Polsce, czyli 56. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie.

W programie KFP oprócz przesłuchań konkursowych znajdzie się koncert specjalny, do udziału w którym zapraszani będą autorzy i wykonawcy, którzy zdobyli nagrody i popularność na ogólnopolskich festiwalach piosenki literackiej.

W tym roku na scenie pojawi się Asia Nawojska, laureatka ogólnopolskich festiwali, m.in. 53. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, która w powiększonym składzie instrumentalnym, zaprezentuje piosenki z samodzielnie wydanego albumu Kwiaty do domu oraz garść nowości.

Program:
12.00 – Przesłuchania konkursowe
16.00 – Konsultacje z Jurorami
18.00 – Koncert specjalny Asi Nawojskiej
19.00 – Ogłoszenie werdyktu

Regulamin dostępny na stronie: http://krakowskieforum.pl/wp-content/uploads/2020/01/Regulamin-KFP.pdf

Źródło: materiały organizatora

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.