Klub Wysokich Obcasów: „Arab Blues”

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 11 sierpnia 2020, 19:00

Kino Pod Baranami zaprasza wraz z z Gutek Film oraz magazynem Wysokie Obcasy na przedpremierowy pokaz filmu „Arab Blues” – rozgrywającej się w Tunezji komedii zapewniającej oryginalne spojrzenie na konserwatywną rzeczywistość świata arabskiego, w którym niemały zamęt powoduje pojawienie się psychoanalityczki Selmy (w tej roli Golshifteh Farahani znana z „Patersona” i „Co wiesz o Elly?”).

ARAB BLUES | UN DIVAN À TUNIS
(Manele Labidi) FR/TN 2019, 88’
(in French and Arabic with Polish subtitles)
Niezależna, niezamężna, żyjąca na własnych zasadach Selma jest solą w oku konserwatywnej rodziny i miejscowej władzy. W ulubionych dżinsach i z papierosem w ustach szybkim krokiem przemierza ulice, korytarze i pokoje, odkrywając po drodze nie tylko absurdy lokalnego prawa, ale i własną tożsamość. Charyzma, urok i ekranowy magnetyzm odtwórczyni głównej roli, Golshifteh Farahani (gwiazda Patersona Jima Jarmuscha oraz Co wiesz o Elly Asghara Farhadiego), sprawiają, że od początku kibicujemy szalonym planom psychoanalityczki. Kibicujemy też jej kolejnym pacjentom, którzy - wychowani w opresyjnej kulturze - wreszcie przyznają sobie prawo do depresji, lęku i bycia tym, kim naprawdę są. Słoneczna, pełna światła i soczystych kolorów komedia Manele Labidi opowiada o uniwersalnym konflikcie tradycji z nowoczesnością oraz zbiorowości i jednostki. Pokazana w Arab Blues Tunezja dochodzi do siebie po arabskiej wiośnie i jak nigdy wcześniej, potrzebuje zbiorowej terapii. A film w ciepłym, lekkim i dowcipnym tonie podkreśla, że nie ma politycznych rewolucji bez codziennej obyczajowej rewolty: przeciwko rodzicom, szkole, politykom, zasadom tak sztywnym, że nie pozwalają oddychać. I przypomina, że humor zawsze był najlepszą z terapii.

udostępnij

więcej

  • 24 zł (normalny)
    17 zł (ulgowy)
    16 zł (senior)
    14 zł (z aktualnym numerem magazynu Wysokie Obcasy - z dn. 8 sierpnia)
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.