Bronowice… jak malowane

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Dzięki wsparciu Rady Dzielnicy VI możemy zaprosić Państwa na cykl wyjątkowych warsztatów, podczas których, spojrzymy na Bronowice okiem artystów. Skupimy się na barwach, świetle i cieniu, fakturach – wspólnie odkryjemy jak przenieść je na papier za pomocą pasteli i farb. Przyjrzymy się roślinności, ułożymy bukiety, będziemy haftować, stworzymy filcowe kwiaty. Posłuchamy o historii Bronowic i zamieszkujących je ludzi. A przede wszystkim – wreszcie się spotkamy! 

Pastele - warsztaty rysunku 
Rozglądnijcie się dookoła. Przyjrzyjcie się jak słońce prześwieca przez liście drzewa, jak układają się chmury na niebie, jak mokre od deszczu kwiaty uginają się pod ciężarem kropli… Skupcie się na jednym z takich szczegółów, zachwycie się nim i podobnie jak młodopolscy artyści spróbujcie przenieść na papier urok tego co widzicie. To ogromne wyzwanie. Podejmiemy je wspólnie. Uzbrojeni w papier i suche pastele, ubrani tak aby kolorowy pył nie był nam straszny, pod kierunkiem Pana Tomasza Wełny – stworzymy swoje wyjątkowe dzieła. Zapewniamy wszystkie materiały potrzebne na zajęcia.
14.08 (piątek) – 12:00
– warsztaty dla dzieci od lat 7 lub nawet nieco młodszych przy wsparciu ze strony opiekuna
Liczba uczestników: 10 osób
 Czas trwania ok 1- 1,5 h

Farby i papier – warsztaty malarskie i kolażu
Przyglądaliście się kiedyś z bliska obrazom? Zwróciliście uwagę na fakturę, grubość farby, sposób w jaki mieszaj się kolory? To niesamowite jak kilkoma pociągnięciami pędzla można stworzyć na płótnie swój świat lub odwzorować to co nas otacza. A może zachwyciło Was jakieś nietypowe zdjęcie, oryginalne ujęcie? Dostrzegacie jak fajnie można połączyć różne zdjęcia? Zapraszamy na wyjątkowe warsztaty podczas, których malując, wyklejając i łącząc stworzymy wyjątkowe kolaże. Zapewniamy wszystkie materiały potrzebne na zajęcia.
7.08 (piątek) – 11:00
– warsztaty dla dzieci od lat 7 lub nawet nieco młodszych przy wsparciu ze strony opiekuna 
29.08 (sobota) – 11:00
– warsztaty dla dorosłych, którzy będą tworzyć samodzielnie lub z pomocą swoich pociech
Liczba uczestników: 10 osób.  Czas trwania ok. 2 h

Bukiety – warsztaty florystyczne 
W wigilię Korowodu Bronowickiego, zapraszamy serdecznie do wspólnego przygotowania polnych bukietów. Pod czujnym okiem florystki Patrycji Mizery poznamy różne rośliny i stworzymy z nich wyjątkowe kompozycje.  Zapewniamy wszystkie materiały potrzebne na zajęcia.
14.08 (piątek) – 15:00
– warsztaty dorosłych, którzy będą tworzyć samodzielnie lub z pomocą swoich pociech
Liczba uczestników: 12 osób.  Czas trwania ok. 1,5 h

Haft – warsztaty 
Czy można malować igłą? Pewnie, że można! I to jeszcze jak. Wie o tym każda hafciarka. Zapraszamy serdecznie na warsztaty „malowania” igłą prowadzone przez Małgorzatę Samborską ze szkoły haftu „Złota Rączka”, która pomoże nam wyczarować piękne kwiaty.  Zdobyte na zajęcia umiejętności w przyszłości pomogą ozdobić serdaczek, spódnicę, serwetki czy obrusy... albo co tylko zapragniecie. Zapewniamy wszystkie materiały potrzebne na zajęcia.
8.08. (sobota) – 10:30 
– warsztaty dla dzieci od lat 7 tworzących wspólnie z opiekunem
12.09 (sobota) – 10:30
–  warsztaty dorosłych, którzy będą tworzyć samodzielnie lub z pomocą swoich pociech
Liczba uczestników: 6-8  osób.  Czas trwania ok. 3 h

Druk roślinami – warsztaty Rośliny i kwiaty to niezwykle wdzięczny materiał do tworzenia pięknych… druków.  Drukowania roślinami będzie uczyć Justyna Mazur - artystka tworząca pod marką Litograf- Justyna Mazur. Zaprezentuje swój warsztat i przybliży technikę nanoszenia farby, używania prasy graficznej. Każdy będzie mógł przygotować własną kompozycję roślinną i ją wydrukować. Zapewniamy wszystkie materiały potrzebne na zajęcia.
5.09 (sobota)  – 11:00 
– warsztaty dla dzieci od lat 6 lub nawet nieco młodszych przy wsparciu ze strony opiekuna 
24.09 (czwartek) – 17:00
– warsztaty dla dorosłych, którzy będą tworzyć samodzielnie lub z pomocą swoich pociech
Liczba uczestników: 12 osób.  Czas trwania ok 1,5 h

Filcowanie – warsztaty z Gabrielą Mojżeszek 
A gdyby tak samemu wyczarować kwiaty za pomocą filcu, wody i igły? No i oczywiście swojej wyobraźni… Ciekawe jakie cuda potraficie stworzyć, jakie barwy dobierzecie? Zapraszamy na warsztaty filcowania na mokro prowadzone przez Gabrielę Mojżeszek. Zapewniamy wszystkie materiały potrzebne na zajęcia.
25.09 (piątek) – 16:30 
– warsztaty dla dzieci od lat 7 lub nawet nieco młodszych przy wsparciu ze strony opiekuna
Liczba uczestników: 12 osób.  Czas trwania ok. 1,5 h  

INFORMACJE ORGANIZACYJNE
Rezerwacje i informacje Centrum Obsługi Zwiedzających Rynek Główny 1, 31-042 Kraków tel. 12 426 50 60 info@muzeumkrakowa.pl

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.