Kraków Piano Summer

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Cykl otwartych dla publiczności koncertów z wykładami wprowadzającymi. Ma na celu odbudowę pięknych krakowskich tradycji muzycznych, zwłaszcza pianistycznych, zapoczątkowanych już w XIX wieku przez ulubioną uczennicę i przyjaciółkę Fryderyka Chopina – księżną Marcelinę Czartoryską.

Krakow Piano Summer jest połączeniem przeszłych źródeł kulturowych i artystycznych z wrażliwością artystyczną słynnych współczesnych wykonawców. Na dziedzińcu Muzeum Książąt Czartoryskich z Polski i z zagranicy szukający w naszym mieście i jego tradycjach artystycznych inspiracji dla swoich własnych dróg wykonawczych.

Coroczna seria koncertów znana, jako Krakow Summer nieprzypadkowo odbywa się w świeżo otwartym po długoletnim remoncie, gruntownie odnowionym Muzeum Książąt Czartoryskich.  Szacowna ta instytucja, założona w Krakowie w r. 1876, mieści w swych murach historyczną kolekcję sięgającą korzeniami przełomu XVIII i XIX wieku. Jej początki kierują nas do rezydencji Czartoryskich w Puławach, tam, bowiem, wraz z udostępnieniem do zwiedzania zbiorów historyczno-artystycznych zgromadzonych przez księżnę Izabelę z Flemingów Czartoryską (1746–1835) ukształtował się zalążek pierwszej polskiej instytucji muzealnej oraz krąg łączonych z nią znaczeń – komentuje Kurator Muzeum Książąt Czartoryskich Katarzyna Płonka-Bałus. 

Bilety na wszystkie koncerty do zakupienia w kasach lub online.

Harmonogram:

5 sierpnia 2020, 19.30 
Wykonawcy:
Radosław Sobczak – pianino

Program:
Ludwig van Beethoven – Sonata cis-moll op.27 nr 2 "Księżycowa"
Fryderyk Chopin – Preludium cis-moll op.45, Mazurek a-moll op.67 nr 4 (dedykowany dla Marcelina Czartoryska), Etiuda As-dur op.25 nr 1, Etiuda c-moll op.25 nr 1, Nokturn cis-moll op. posth.
Ignacy Jan Paderewski – Sonata es-moll op.21  
Stanislaw Moniuszko – Prząśniczka, Wiosna (transkrybcja)
Franz Schubert – Marche militaire

8 sierpnia 2020, 19.30 
Wykonawcy:
Georg Matinyan – pianino
Joanna Sielicka – pianino

11 sierpnia 2020, 19.30 
Wykonawcy:
Keigo Mukawa pianino

14 sierpnia 2020, 19.30 
Wykonawcy:
Marcin Wieczorek – pianino

28 sierpnia 2020, 19.30 
Wykonawcy:
Gloria Campaner – pianino

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.