Krakowski Kiermasz Książki: antykwariusze, bukiniści, warsztaty

Inne wydarzenia literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Wszyscy antykwariusze i bukiniści w jednym miejscu – zapraszamy na 2. Krakowski Kiermasz Książki 2020!

Zapraszamy na drugi tegoroczny Krakowski Kiermasz Książki, który odbędzie się 8-9 sierpnia od godz. 10.00 do 20.00 na placu św. Marii Magdaleny. Na świeżym powietrzu antykwariusze, księgarze i bukiniści przedstawią najciekawsze okazy ze swoich bogatych kolekcji i będą zachęcać do spędzenia miło czasu w jednym z najurokliwszych zakątków Starego Miasta. Dodatkowo, podczas Kiermaszu odbędą się warsztaty introligatorskie prowadzone przez Olgę i Łukasza z Suszek Books.

Antykwariat Abecadło, Szafa Pełna Książek, Antykwariat Hulaj Pole, American Bookstore, Suszek Books, zaprzyjaźnieni katowiczanie z 451 stopni, a także Świat w Tunelu oraz bukiniści znani z niedzielnych poranków przy Hali Targowej – oferta książek z drugiego obiegu na Krakowskim Kiermaszu Książki zapowiada się jak zawsze znakomicie! Ideą kiermaszu organizowanego od 2016 roku jest popularyzacja książek i czytelnictwa wśród dużych i małych odbiorców, a także przypomnienie o bogatych tradycjach antykwarycznych pierwszego polskiego Miasta Literatury UNESCO.

WARSZTATY
Olga i Łukasz Suszkowie z Suszek Books - więcej niż antykwariat poprowadzą dla was podczas kiermaszu warsztaty introligatorskie. Poznacie podstawowe techniki i narzędzia używane przez introligatorów, dowiecie się wielu ciekawostek na temat papieru oraz historii książki, a także uszyjecie dwa proste notesy w oprawie broszurowej, poznając dwa rodzaje szycia - francuskie i japońskie. Zdobyte wiadomości będziecie mogli wykorzystać przy naprawie „domowymi” sposobami niektórych książek.

Na około godzinne warsztaty, które będą odbywać się codziennie podczas kiermaszu o godz. 11.30, obowiązują zapisy pod adresem antykwariat@suszek.com.pl.

I jeszcze jedna dobra wiadomość – podczas kiermaszu będzie można usiąść na leżakach i w tych relaksujących warunkach napić się kawy oraz zjeść lody z rowerowej kawiarni Bike Café.

Uczestnicy najbliższych Kiermaszów:

Suszek Books - więcej niż antykwariat
American Bookstore
Antykwariat Hulajpole
Antykwariat PiBook
Świat w tunelu
Antykwariat 451 stopni
Grzegorz Łabuda
Robert Gardas
Szafa Pełna Książek
Biblioteka Domowa – Wojciech Pasternak
Fankomiks
Antykwariat Abecadło

Do zobaczenia 8 i 9 sierpnia na placu św. Marii Magdaleny!

Krakowskiemu Kiermaszowi Książki patronuje kampania informacyjno-społeczna Bądź turystą w swoim mieście - zwiedzaj Kraków. W ramach działań realizowanych w czasie akcji Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowego zapraszają do ponownego odkrywania piękna naszego miasta oraz spacerowania śladem tematycznych tras, które można znaleźć na stronie Krakow.Travel. Szczegóły kampanii można znaleźć na stronie www.badzturysta.pl. Zachęcamy także do zamieszczania w mediach społecznościowych zdjęć oraz materiałów ze spacerów oraz oznaczania ich hashtagami #badzturysta, #zwiedzajkrakow oraz #badzturystawswoimmiescie, a także tagowania profili wydarzenia i kampanii.

Kiermasze organizuje Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO. Informacje o kolejnych weekendach z Krakowskim Kiermaszem Książki będą ukazywać się na stronie http://miastoliteratury.pl/.

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.