Peron Literacki Biblioteki Kraków - warsztaty online

Inne wydarzenia literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Zapraszamy na kolejne warsztaty literackie w ramach cyklu „Peron Literacki Biblioteki Kraków”. Materiał będzie dostępny na profilu Klubu Dziennikarzy Pod Gruszką https://www.facebook.com/podgruszka/

HARMONOGRAM WARSZTATÓW ON-LINE

ŚRODA 24 CZERWCA | GODZ. 18.00
Prowadzący: Krzysztof Zajas
https://www.facebook.com/watch/?v=281131963037436
Pomówimy sobie o powieści kryminalnej jako historii dziwnego gatunku literackiego, który nie chce być sobą, ale również o historii poszukiwania trupa. Jak zabić, żeby było ciekawie? Gdzie i jak ulokować zagadkę zbrodni, by jej rozwiązanie obchodziło czytelnika? Co czyni kryminał powieścią ciekawą? Na koniec Krzysztof Zajas opowie nieco o swoich pomysłach na literackie zabijanie i karanie sprawców, a także przedstawi śmiałe przewidywania co do rozwoju gatunku.


ŚRODA 15 LIPCA | GODZ. 18.00
Prowadzący: Jadwiga Malina
https://www.facebook.com/watch/?v=201938361194124
Przybliżenie warsztatu literackiego i doświadczeń prowadzącego. Ulubione utwory prowadzącego i ich znaczenie dla autora. Odpowiedzi na pytania oraz analiza i omawianie nadesłanych utworów i wykonanych zadań.
Dziękując za nadesłane teksty, informujemy, że tematem najbliższych warsztatów (15.07.20) będzie szeroko pojęta INSPIRACJA. Spróbujemy odpowiedzieć na pytanie dlaczego jest ważna i gdzie należy jej szukać. Podczas spotkania zostaną omówione i ocenione prace dotyczące krajobrazu, ale także teksty związane z motywem ciszy. Przypomnę, że podpowiedzią w tym temacie były dołączone do zadania obrazy; Chełmońskiego, Kamockiego i Ślewińskiego. Podczas oceny zwrócimy szczególną uwagę na dyscyplinę słowa, tytuł i puentę! Zobaczymy ile zostało Wam z ostatniej lekcji.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.