Yshai Afterman – spotkanie z artystą

Inne koncerty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 23 sierpnia 2020, 19:00

Izraelski mistrz instrumentów perkusyjnych – Yshai Afterman – miał tego lata wystąpić na dworkowej scenie podczas 45-lecia naszej instytucji. Niestety ogólnoświatowa sytuacja pokrzyżowała te plany, my jednak postanowiliśmy połączyć się z nim online, porozmawiać i posłuchać jego muzyki. Rozmowa odbędzie się online 23 sierpnia o godz. 19.00 na Facebooku oraz stronie internetowej Centrum Kultury "Dworek Białoprądnicki".

Yshai Afterman jest pochodzącym z Izraela mistrzem instrumentów perkusyjnych charakterystycznych dla śródziemnomorskiej tradycji. Ponadto komponuje, śpiewa i pisze teksty utworów. Prowadzi autorski kwintet, gra jako solista, jest też nauczycielem, który swoją wiedzę i miłość do muzyki przekazuje uczniom na całym świecie. Jego muzyczna droga należy do tych nietypowych, przypadkiem wziął pewnego dnia do ręki instrument, zaczął grać i tak już zostało. Dla muzyki porzucił ścieżkę aktorską. Dziś jest artystą, który dzięki swojej pracy, wrażliwości i kreatywności zyskuje coraz większe uznanie.

W Polsce był kilka razy jako członek innych grup, prowadził też warsztaty gry na bębnach, ze swoim autorskim składem wystąpić miał po raz pierwszy w naszym kraju, właśnie w Dworku. Z racji tego, że koncert ten w tym roku się nie odbędzie, zaprosiliśmy artystę do rozmowy online, podczas której opowiedział nam o swojej twórczości, muzycznej drodze, trudnych początkach, aktorstwie, poezji, emocjach i znaczeniu muzyki. Podczas rozmowy muzyk zaprezentował kilka ze swoich instrumentów oraz na nich zagrał, udostępnił też nagrania z koncertów i sesji nagraniowej swojej ostatniej płyty „Naomi”.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.