Warsztaty tańców afrykańskich – Amadou Fola – plener

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 2 sierpnia 2020, 16:00

Warsztaty przeznaczone są dla osób zarówno dopiero rozpoczynających swoją przygodę z tańcem oraz dla osób już tańczących. Poprowadzi je pochodzący z Senegalu artysta – Amadou Fola, utalentowany multiinstrumentalista (grający na bębnach takich jak djembe i sabar, jak również na balafonie, czy gitarze), kompozytor, wokalista, tancerz i wielki pasjonat swej rodzimej kultury muzycznej. 

Jednym z tańców będzie Sabar – unikatowy taniec rodem z Senegalu. Jeden z najbardziej energicznych i dynamicznych tańców czarnego kontynentu. Nazwa wywodzi się od samych instrumentów – bębnów sabar, na których bębniarz gra jedną ręką i pałką. Ten taniec to nie tylko ekspresyjny ruch całego ciała, ale również gra emocji, kokieteria i wyraz nastrojów. Polecany jest dla każdego, kto kocha zabawę z rytmem i dużo ruchu, dla których taniec to źródło radości.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.