Lech Bator. Dzika sztuka

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 31 lipca 2020, 19:00 - piątek, 21 sierpnia 2020

Wystawa Lecha Batora prezentowana w galerii New Era Art powstała we współpracy artysty z grupą „Natura i Sztuka”.

Lech Bator urodził się w 1986 roku. Od najmłodszych lat tworzy dzieła artystyczne. Edukował się na warszawskiej Europejskiej Akademii Sztuk, gdzie miał okazję doskonalić swoje zdolności pod okiem wybitnych polskich twórców, takich jak Franciszek Starowieyski czy Antoni Fałat. W 2010 r. ukończył edukację na projektowaniu graficznym. Choć początkowo pasjonowały go formy graficzne, to wkrótce to płótno i farby stały się jego środkiem wyrazu. Malarstwo tego artysty wywodzi się z grafiki – Lech Bator tworzy malarskie kolaże wykonane na płótnie, zestawia ze sobą realistyczne pejzaże z odrealnionymi postaciami pół ludzi, pół zwierząt. Lubi bawić się konwencjami, zwodzić widza, intrygować. Korzysta z powszechnie rozpoznawalnych symboli, lubi też komiks i graffiti. Często powtarza motyw jelenia na rykowisku. Ten symbol malarskiego kiczu u tego twórcy umieszczany jest w odrealnionej przestrzeni. Specyficzne postacie z jego dzieł zdają się być znajome, a stonowana kolorystyka płócien wywołuje nostalgię i buduje oniryczny nastrój.

Natura i Sztuka to grupa przyjaciół, którzy kochają kwiaty, rośliny i sztukę. Mamy kwiaciarnie przy ul. Mogilskiej 51 oraz przy ul. Kuźnicy Kołłątajowskiej 13 w Krakowie. W każdej - drewno, kamień i woda towarzyszą kwiatom i roślinom, a szum wody miło wpływa na relaks, w kontakcie z naturą, naszych Gości. Zapraszamy do wspaniałego świata kwiatów i roślin doniczkowych. Mnóstwo cudnych okazów dla miłośników chlorofilu. Możesz wybrać coś na super prezent lub uzupełnić miejsce w domu o nowego, zielonego przyjaciela. Obsługa chętnie Ci pomoże w doborze odpowiedniej rośliny dla Ciebie i Twoich futrzastych przyjaciół. Daj się ponieść dżunglastej fantazji.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.