Bulwar[t] Sztuki 2020 dla dzieci i młodzieży

Dziecięce różności

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Jak działa na Was kosmos? Jak działa na Waszą wyobraźnię? Nam na myśl o międzygwiezdnych podróżach, odległych planetach, obcych cywilizacjach, wehikułach czasu – oczy zaczynają błyszczeć. Gdyby tak móc robić rzeczy niemożliwe i sięgnąć gwiazd!

To wszystko jest na wyciągnięcie ręki. W każdą bulwar[t]ową niedzielę o 12.00 ogród Łaźni Nowej stanie się literacko-artystyczną stacją kosmiczną. Międzygalaktyczne podróże zaczniemy od czytań w wykonaniu aktorek, z kosmosem i jego tajemnicami w rolach głównych. Po lekturze będzie czas na działanie i robienie rzeczy niemożliwych, czyli warsztaty. Wstęp tylko dla tych, którzy nie boją się marzyć!

W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie młodych odkrywców oraz ich opiekunów na pokładzie jest ograniczona liczba miejsc.

CZYTANIA I WARSZTATY DLA DZIECI

19.07 NIEDZIELA, 12:00
Stanisław Lem, BAJKI ROBOTÓW
Czytanie z muzyką na żywo i elementami warsztatowymi: Zuzanna Skolias, Antonis Skolias
Czy zastanawialiście się kiedyś, JAK BRZMI KOSMOS? Czy planety śpiewają? Albo jakiej muzyki słuchają komety? Co słyszą gwiazdy? Zapraszamy do wspólnych poszukiwań i odkryć! A może nawet uda się nam stworzyć galaktyczny chór ciał niebieskich? Chcecie? Chodźcie!
Zuza i Antek
wiek: 6+ / czas trwania: 30 min (czytanie z muzyką na żywo) + 30 min (warsztaty muzyczno-plastyczne)

26.07 NIEDZIELA, 12:00
Paulina Chmurska, WIELKA MAŁA NIEDŹWIEDZICA
Czyta: Wanda Skorny
Zapraszam Was na wędrówkę po nocnym niebie z Małą Niedźwiedzicą oraz jej mamą. Na Drodze Mlecznej spotka nas wiele przygód. Wspólnie poznamy gwiazdozbiory, ich kształty, nazwy oraz nawet pokonamy smoka.
Wanda

Warsztaty kuglarskie, czyli zabawy z grawitacją: Piotr Krawczyk
Fiku-miku z grawitacją! Wydłużanie czasu spadania, ćwiczenie pierwszego kroku na Księżycu, dowodzenie latającymi spodkami i trening obu półkul mózgowych dla kandydatów do lotów kosmicznych w NASA. Tak, to wszystko na zajęciach z pedagogiki cyrku. Zapraszamy dzieci i młodzież do kosmicznej zabawy i odlotowych ćwiczeń, które wzmocnią koordynację ruchową.
wiek: bez ograniczeń / czas trwania: 30 min (czytanie) + 90 min (warsztaty cyrkowe)

2.08 NIEDZIELA, 12:00
Stanisław Lem PRZYJACIEL AUTOMATEUSZA (ze zbioru BAJKI ROBOTÓW)
Czyta: Agnieszka Przepiórska
Młodzi, bardzo młodzi i trochę starsi... Specjalnie na spotkanie z Wami przygotuję interpretację fragmentu „Bajek robotów” S. Lema o przyjacielu Automateusza. Wspólnie będziemy poszerzać granice fantazji i podróżować po futuro świecie. Nie mogę się doczekać. Zabierzcie swoich przyjaciół i do zobaczenia!
- Agnieszka

Warsztaty teatru papieru, czyli kto mieszka na planecie XooZ1p?
Budujemy swojego robota: Mateusz Wróbel (Teatr Figurki)
Paliwem do uruchomienia robota może być wyobraźnia. Podczas warsztatów wspólnie stworzymy projekty robotów i zbudujemy je z papieru. Krótki trening pozwoli odkryć, w jaki sposób roboty mówią, jak się poruszają oraz… z której planety do nas przybyły i jaką misję mają do wykonania! Każdy uczestnik będzie mógł zabrać swojego nowego przyjaciela do domu.
wiek: 6+ / czas trwania: 30 min (czytanie) + 60 min (warsztaty plastyczno-teatralne)

9.08 NIEDZIELA, 12:00
Antoine de Saint-Exupéry, MAŁY KSIĄŻĘ, tłum. Jan Szwykowski
Czyta: Paulina Napora
Zapraszam w podróż międzyplanetarną w towarzystwie Małego Księcia. Odwiedzimy ciekawe miejsca we wszechświecie i poznamy ich mieszkańców. Mówi się, że podróże kształcą. Jestem ciekawa czego się nauczymy w czasie naszej wędrówki. Do zobaczenia!
- Paulina

Warsztaty filozoficzne: Mariusz Nieroda
Młody i kreatywny umysł, nieposkromiona wyobraźnia oraz odwaga i ciekawość świata to przepis na udane… filozofowanie. Kto powiedział, że filozofia jest tylko dla dorosłych? Zapraszamy dzieci na spotkanie myślicieli, podczas którego zastanowimy się nad tym, czy idąc prosto przed siebie, można zajść daleko? I po co nam właściwie wiedza?
wiek: 7+ / czas trwania: 30 min (czytanie) + 30 min (spotkanie filozoficzne)

16.08 NIEDZIELA, 12:00
KOSMICZNE MUZYKOBAJKI
Spotkanie z bajką i improwizacją muzyczną, ilustracją, wizualizacją oraz elementami plastyki, tańca i rytmiki: Studio COAT
Zapraszamy najnajmłodszych odkrywców do wszechświata brzmień i dźwięków. Przy dźwiękach fortepianu odbędziemy muzyczną podróż z Ucholudkiem, Królewną Melodią i rycerzem Triolą. Śpiewana i opowiadana bajka stanie się pretekstem do edukacji muzycznej. Dzieci będą mogły wziąć udział w improwizacji, spróbować ćwiczeń rytmicznych i harmonicznych, odkryć, czym są interwały, triola czy tonacja. Spróbują interpretować muzykę poprzez ruch, a nawet zagrają wspólny koncert.
wiek uczestników: 3–5 / Czas trwania: 60 min

3–9.08 PONIEDZIAŁEK–NIEDZIELA
RAKIETA CZELENDŻ: WARSZTATY SCENOGRAFICZNE DLA DZIECI I MŁODZIEŻY
Ale kosmos! Uruchamiamy nabór na konstruktorów rakiety kosmicznej. Kilkumetrową instalację wykonamy według wypracowanego wspólnie z dziećmi i młodzieżą projektu.
Na pokładzie potrzebujemy zarówno fachowców – dzieci i młodzież uczęszczającą na zajęcia plastyczne, malarskie, modelarskie, jak i pasjonatów – wszystkich lubiących pracę twórczą i manualną, oraz odkrywców – tych, którzy chcą sprawdzić, czy zajęcia artystyczno-plastyczne są dla nich ciekawe. Zacięcie techniczne i naukowe także bardzo mile widziane. Podejmujecie wyzwanie? Zajęcia poprowadzi scenografka, aktorka, artystka, animatorka – Ewa Woźniak.
GRUPY:
Dzieci 6–11 lat (limit miejsc: 10)
Młodzież 12–18 lat (limit miejsc: 10)
Masterclass 12–18 lat (limit miejsc: 5)
HARMONOGRAM WARSZTATÓW:
DZIECI:
3–8.08 PONIEDZIAŁEK–SOBOTA / 10:00–13:00
9.08 NIEDZIELA / 10:00–12:00
MŁODZIEŻ:
3–8.08 PONIEDZIAŁEK–SOBOTA / 14:30–17:30
9.08 NIEDZIELA / 13:00–15:00
MASTERCLASS:
3–9.08 PONIEDZIAŁEK–NIEDZIELA
wejście na wszystkie warsztaty dla dzieci i młodzieży + konsultacje indywidualne ze scenografką w godz. 19:30–20:30

udostępnij

więcej

 • 504 416 796
 • bilety@laznianowa.pl
 • Dzieci: 35 zł / cały tydzień
  Młodzież: 35 zł / cały tydzień
  Masterclass: 50 zł / karnet open + praca indywidualna
  według wspólnych ustaleń
  W przypadku wolnych miejsc istnieje możliwość zapisu na zajęcia tylko w wybrane dni (10 zł / jeden warsztat).
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.