ArtSfera MNK: Wieczorynki - wokół bajek

Inne wydarzenia literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Muzeum Narodowe w Krakowie zaprasza dzieci wraz z opiekunami na spotkania z autorkami książek dla dzieci wydanych przez Muzeum Narodowe w Krakowie oraz posłuchania fragmentów bajek.

21 lipca, godz. 18:00
„Opowieści przedmiotów, czyli bajki podsłuchane w muzeum”
prowadzenie: Dominik Budny, udział: Jagoda Gumińska-Oleksy
O czym bzyczały muchy, gdy chciały pomóc parze zakochanych? Czego szukał w lustrze pewien samotny chłopiec? Czy w noc świętojańską także buty mogą przynosić szczęście? Zapraszamy do spotkania z książką, która odpowiedzi na te ważne pytania odnalazła w… muzeum. Okazuje się bowiem, że przedmioty ukryte w zakamarkach muzealnych wystaw mogą posiadać czarodziejską moc i mają nam do powiedzenia szereg zaskakujących historii. Przy okazji baśnie pomagają zrozumieć kwestie ważne z punktu widzenia dziecka i jego dorosłego opiekuna. Mówią między innymi o potrzebie posiadania przyjaciela, o marzeniach, które się spełniają, choć czasem trudno to zauważyć, o umiejętności docenienia swojej roli i miejsca w świecie.
Prowadzenie spotkania: Dominik Budny (Dział Promocji MNK)
Udział: Jagoda Gumińska-Oleksy - absolwentka Wydziału Sztuki na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, w Dziale Edukacji MNK współtworzy program dla dzieci i rodzin. Współpracuje z Uniwersytetem Dzieci. Autorka książki “Opowieści przedmiotów, czyli bajki podsłuchane w muzeum”. Wierzy w bajki, lubi opowiadać i uwielbia podsłuchiwać, o czym mówią dzieci, kiedy rysują. Ma nadzieję, że kiedyś uda jej się wejść do wnętrz ulubionych obrazów. Poza tym lubi czytać kryminały i jeść czereśnie. Najlepiej równocześnie.

4 sierpnia, godz. 18:00
„Trochębajki o Stanisławie Wyspiańskim”
prowadzenie: Dominik Budny, udział: Katarzyna Maziarz
Dlaczego „Trochębajki” są bajkami, ale tylko trochę? Ile jest w nich prawdy i kto je opowiada? Jaką rolę w tych historiach odgrywa pewien ceniony kolekcjoner, zarozumiały piec z bronowickiej chaty i nieco wysłużony surdut? Zapraszamy do poznania opowieści o małym Stasiu - chłopcu, który lubił rysować lub dorosłym, słynnym krakowskim artyście, Stanisławie Wyspiańskim.
Prowadzenie spotkania: Dominik Budny (Dział Promocji MNK)
Udział: Katarzyna Maziarz – absolwentka filologii polskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz studiów podyplomowych z zakresu zarządzania kulturą na Uniwersytecie Jagiellońskim. Edukatorka muzealna, stypendystka MKiDN. Pracuje w Dziale Edukacji MNK, kierując Zespołem ds. Programów dla Rodzin i Dzieci. Jest autorką „Trochębajek o Stanisławie Wyspiańskim” – książki uhonorowanej Nagrodą Żółtej Ciżemki oraz nominowanej do nagrody Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY. Miłośniczka Młodej Polski i brudzących się w muzeum dzieci. Zbiera ołówki oraz kolorowe karteczki, których nigdy w życiu nie zdąży zużyć. Lubi pić herbatę w dużych kubkach i małych filiżankach.

===
Szanowni Państwo, dokładamy wszelkich starań, aby udział w wydarzeniach organizowanych w Muzeum Narodowym w Krakowie był dla Państwa i dla nas w pełni bezpieczny. Dlatego liczba osób na każdym wydarzeniu jest limitowana. W wydarzeniu można wziąć udział po wcześniejszej rezerwacji mailowej: rezerwacja@mnk.pl lub telefonicznej: 12 433 57 44. W przypadku, gdy nie wszystkie miejsca zostaną wcześniej zarezerwowane, dopuszczalne jest wzięcie udziału w wydarzeniu bez rezerwacji. W takiej sytuacji zostaną Państwo poproszeni o podanie danych osobowych i kontaktowych oraz podpisanie Oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Zasady przebywania na terenie ArtSfery MNK: https://bit.ly/32ljlDB
Regulamin uczestniczenia w wydarzeniu kulturalnym w MNK: https://bit.ly/3h2VWuV

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.