Festiwal Muzyki Emanacje 2020

Muzyka klasyczna

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 5 lipca 2020, 00:00 - niedziela, 30 sierpnia 2020

5 lipca rozpoczęła się kolejna edycja festiwalu muzyki Emanacje w Lusławicach. Choć nieco inaczej niż w ubiegłych latach – bo z ograniczeniami w składzie muzyków i liczbie osób na widowni – to wciąż w gronie znakomitych artystów prezentujących niezwykły program artystyczny. Tegoroczona edycja skupia się postaci mistrza Krzysztofa Pendereckiego – twórcy Europejskiego Centrum Muzyki w Lusławicach. 

Edycja festiwalu 2020 jest emanacją ponadczasowej obecności Krzysztofa Penderckiego w Lusławicach, skąd kompozytor czerpał swoje inspiracje i tworzył wizjonerskie idee. Dużą częścią programu stanowi twórczość kameralna i solowa kompozytora, która zabrzmi podczas koncertów w wykonaniu czołowych polskich zespołów, takich jak: Sinfonietta Cracovia, Atom String Quartet, Polish Cello Quartet, Karol Szymanowski Quartet oraz solistów: m.in. Aleksandry Kuls, Marcina Koziaka, Macieja Kułakowskiego. Dwa z zaplanowanych koncertów odbędą się w Krakowie. Już 18 lipca w Bazylice św. Florianka Maciej Kułakowski zaprezentuje nam dzieła Jana Sebastiana Bacha i Krzysztofa Pendereckiego. Natomiast 22 sierpnia w tym samym miejscu posłuchamy interpretacji w wykonaniu Aleksandry Kuls dzieł nie tylko Bacha i mistrza Pendereckiego, ale również XIX-wiecznego kompozytora Henryka Wieniawskiego i beligjskiego skrzypaka Eugènego Ysaÿe.

Nagrania prezentacji udostępnione zostaną następnie online, tworząc sukcesywnie powszechnie dostępną zawartość strony festiwalowej. Rezerwacje i kupno biletów możliwe jest na stronie festiwalu. 

Poniżej podajemy koncerty Festiwalu Emanacje w Krakowie i jego najbliższych okolicach, pełny program dostępny na stronie internetowej festiwalu.

18 lipca 2020, 19.15, Bazylika św. Floriana

Maciej Kułakowski (wiolonczela)


W programie:
Jan Sebastian Bach – II suita d-moll na wiolonczelę solo BMV 1008 
Krzysztof Penderecki – Suita na wiolonczelę solo 

22 sierpnia 2020, 19.15, Bazylika św. Floriana

Aleksandra Kuls (skrzypce)

W programie:
Jan Sebastian Bach – Ciaccona z II Partity d-moll BMV 1004
Krzysztof Penderecki – La Follia na skrzypce solo 
Henryk Wieniawski – l'Etude op. 10 
Eugène Ysaÿe – Sonata nr 5 z cyklu Sześciu sonat na skrzypce solo op. 27

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.