Teatr przyjazny sensorycznie | Dotknij Sztuki 2020

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Artzona zaprasza najmłodszych na dwa spektakle w ramach Teatru Przyjaznego Sensorycznie.

SPEKTAKL STACJONARNY
BAM! BAM!
15 lipca 2020 r. (środa) g. 11:00-12:00
Wiek: 8 mies.- 5 lat
Limit miejsc: 32
Zapisy: p.maciaszek@okn.edu.pl
O przyjęciu poinformujemy mailowo.
Udział w spektaklu jest bezpłatny.
Opis spektaklu:
„Bam–bam” to spektakl inicjacyjny dla dzieci w wieku od 8 miesięcy do 5 lat. Autorką zamysłu reżyserskiego i opiekunem artystycznym jest Ewa Piotrowska, dyrektor Teatru Baj w Warszawie, znawca i propagator nurtu najnajowego. Przedstawienie oparte jest na prostych środkach wyrazu: naturalnych kolorach, formach i dźwiękach, co pozwala młodym widzom wyciszyć się, skupić i wniknąć w świat teatru. Poza zmysłem wzroku i słuchu pobudza też dotyk i węch… Z zagadnień dydaktycznych uwzględnia: sekwencje, podstawowe kolory i liczebniki od 1 do 4. Zakończeniem jest wspólna zabawa aktorów z dziećmi, a także spotkanie z niezwykłymi instrumentami.

Spektakl odbędzie się w rygorze sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS, MKiDN oraz wewnętrznymi regulacjami Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida. Regulaminy wraz z procedurami bezpieczeństwa na czas epidemii COVID-19 znajdują się na stronie http://okn.edu.pl/strona-glowna/regulaminy/. Udział w wydarzeniu oznacza ich akceptację.

SPEKTAKL ONLINE
Puk! Puk! - spektakl Teatru Chrząszcz w Trzcinie
15 sierpnia 2020 r.
11:00 - 12:00
Wiek: 3-9 lat

Co zrobić, żeby być z nami online?

  • Wyślij maila z chęcią udziału pod: p.maciaszek@okn.edu.pl
  • W mailu zwrotnym otrzymasz dokładne informacje dotyczące spektaklu oraz link do zamkniętej grupy na facebooku gdzie będzie transmitowany spektakl. Jeśli nie znajdziesz naszego maila w głównej skrzynce, pamiętajcie, żeby zajrzeć do skrzynki SPAM.

Streaming spektaklu odbędzie się czasie rzeczywistym. Nie można go zatrzymać, opóźnić, przewinąć.
DOSTĘP DO TRANSMISJI: Po zakończeniu spektaklu dostęp do nagrania będzie możliwy jeszcze 2h. Po tym czasie zostanie usunięty z grupy.
Opis:
Spektakl jest krótką instrukcją zawierania przyjaźni, porusza temat wiary w marzenia i dążenia do ich spełnienia. Motywem przewodnim jest też słuchanie, wydawanie i reagowanie na „dziwne” dźwięki. Dzięki zastosowaniu prostych środków wyrazu przedstawienie może być pomostem między spektaklami najnajowymi, a tymi dla starszych dzieci.Spektakl jest krótką instrukcją zawierania przyjaźni, porusza temat wiary w marzenia i dążenia do ich spełnienia. Motywem przewodnim jest też słuchanie, wydawanie i reagowanie na „dziwne” dźwięki. Dzięki zastosowaniu prostych środków wyrazu przedstawienie może być pomostem między spektaklami najnajowymi, a tymi dla starszych dzieci. Głównymi bohaterami są: pocieszna Kaczka, której partneruje strachliwy Mamut. Kaczka marzy, żeby polecieć na chmurę, a Mamut jest bardzo ostrożny i boi się, że Kaczka wyginie od tych prób tak jak reszta jego gatunku. Teatr Chrząszcz w Trzcinie zestawia ze sobą dwie postawy życiowe: Kaczka jest otwarta na nowe wyzwania, natomiast Mamut obawia się zmian, Kaczka najpierw działa, a później myśli, a Mamut odwrotnie.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.