„Wtracenie” Przemysława Suchaneckiego. Spotkanie online

Spotkania i wykłady literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 10 lipca 2020, 20:00

Mamy przyjemność zaprosić Was na wyjątkowe spotkanie online – rozmowę wokół debiutanckiej książki poetyckiej Przemysława Suchaneckiego „Wtracenie” (Biuro Literackie, 2019), która odbędzie się w ramach pasma OFF 9. edycji Festiwalu Miłosza. Widzimy się 10 lipca o godzinie 20.00 na facebookowych stronach Festiwal Miłosza oraz Fundacji KONTENT. Spotkanie poprowadzi Weronika Janeczko. Do zobaczenia!

Przemysław Suchanecki - urodził się w 1992 roku w Szczecinie. Poeta. Publikował m.in. w „Odrze”, „Opcjach” i „2miesięczniku”. Jest laureatem projektów Połów oraz Pracownia pierwszej książki realizowanych w ramach festiwalu Stacja Literatura. Mieszka w Krakowie.

Weronika Janeczko - psycholożka, doktorantka CogNeS UJ, redaktorka naczelna „KONTENTu”, członkini rady programowej Europejskiego Poety Wolności. Publikowała m. in. w „Odrze”, „biBLiotece” „Małym Formacie” i „Wizjach”. Mieszka w Warszawie.

Festiwal Miłosza 2020 | Nowy stan skupienia

Nieproszony gość zmienił nasz świat nie do poznania. Przeformułował scenerię codziennych ścieżek, wykoleił rutynę doświadczeń, na których budowaliśmy osobiste i zbiorowe poczucie bezpieczeństwa. Festiwal Miłosza na ten (nie)porządek odpowiada zaproszeniem do nowego stanu skupienia – na słowie, znaczeniu i emocjach.

Od 4 czerwca, czyli od dnia, w którym planowane było otwarcie tegorocznej edycji wydarzenia w tradycyjnej formie w gościnnym Narodowym Starym Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej, miłośnicy i miłośniczki poezji mogą korzystać w sieci z bogatego festiwalowego programu. Jego pierwszym punktem było poetycko-muzyczne spotkanie „Republica Poetica” z udziałem polskich poetów i poetek. W programie trwającego do jesieni wydarzenia znalazły się także premiery pięciu tomów poetyckich, warsztaty uważnego pisania z Barbarą Klicką, Mikołajem Grynbergiem i Tomaszem Cieślakiem-Sokołowskim, cykl podcastów, Konkurs Młodej Poezji dla poetek i poetów przed debiutem oraz wydarzenia pod patronatem pasma OFF. Podczas tej niecodziennej edycji festiwalu próba uchwycenia stanu poezji „tu i teraz” spotka się z badawczym spojrzeniem w przeszłość za sprawą prezentacji archiwalnych materiałów filmowych poświęconych polskim twórcom literackim.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.