Ogród Czapskich - nie tylko złoto, co się świeci

Pozostałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 9 sierpnia 2020, 11:00-16:00

Monety, biżuteria, inkrustowane puzderka, złocenia na obrazach i ramach … W muzeum można znaleźć wiele lśniących przedmiotów. Doceńmy dzisiaj wszystko to, co przykuwa wzrok swoim blaskiem!

Zapraszamy na otwarte warsztaty plastyczne, podczas których wykonamy prace inspirowane zabytkami z naszych zbiorów. W ruch pójdzie złota tektura, srebrna folia, brokat i metaliczne pisaki! Zachwyćmy się tym, co połyskuje, świeci, iskrzy – bo to, co błyszczące, podoba się nie tylko dzieciom.

Ciesząc się blaskiem słońca, nie zapomnimy o blasku tysięcy monet zgromadzonych w Gabinecie Numizmatycznym Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego. Na chętnych czeka quiz, dzięki któremu będą mogli sprawdzić, ile wiedzą o historii pieniądza, a przy okazji poznać ciekawostki dotyczące tej wspaniałej kolekcji.

Zachęcamy do przyjścia w czymś złotym lub błyszczącym.

W programie:

  • Dzień Złota i Błyszczących Rzeczy – warsztaty plastyczne inspirowane obiektami ze zbiorów Muzeum
    Prowadzenie: Aleksandra Jaremko, Joanna Zaguła, Izabela Lechowicz
  • Quiz związany z historią pieniądza
  • Ćwiczenia z patrzenia – zadania do samodzielnego wykonania

udostępnij

więcej

  • mnk.pl
  • 206357403920698
  • Rezerwacja nie jest konieczna, jednak w przypadku dużego zainteresowania jako organizatorzy zastrzegamy sobie prawo do przyjęcia na warsztaty określonej liczby osób. Liczba uczestników i forma działań będzie podporządkowana zasadom bezpieczeństwa i wytycznymi Sanepidu obowiązującymi w MNK, zaś w razie niepogody warsztaty mogą zostać odwołane lub przeniesione na inny termin. Udział: bezpłatny!
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.