„Powitanie słońca” w Kino Mikro na MOJEeKINO.pl

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 10 lipca 2020, 20:00 - sobota, 11 lipca 2020

Kino Mikro zaprasza na podwójny pokaz filmu Powitanie słońca: intrygującego dokumentu o odkrywaniu jogi w różnych zakątkach świata oraz o jej uniwersalnej sile.

Zmagając się z ograniczeniami własnego ciała, fotograf i dokumentalista Stéphane Haskell wielokrotnie uderzał w mur bezsilności tradycyjnej medycyny. Zdeterminowany by odzyskać utraconą sprawność fizyczną, zwrócił się ku jodze - znanej od tysięcy lat hinduskiej filozofii, utożsamianej często z charakterystycznym zestawem ćwiczeń fizycznych i umysłowych.

Powitanie słońca to historia osobistego sukcesu i uzdrowienia reżysera, który w formie pierwszoosobowej narracji z offu opowiada o swoich zmaganiach. Film wykracza jednak znacząco poza jednostkową perspektywę i pragnie pokazać uniwersalną siłę jogi, działającą na ludzi niezależnie od wieku, płci, koloru skóry, wyznania czy zamożności. W Powitaniu słońca pocieszenie w tej starożytnej praktyce znajdują m.in. więźniowie z niesławnego San Quentin, Masajowie, walczący ze stereotypami nastolatkowie czy religijni Żydzi.

 

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.