Green ZOO Festival 2020 [ONLINE]

Festiwale muzyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Front Row Heroes zaprasza Was na Green ZOO Festival 2020 #zostańwdomu / #stayathome

10.07 - Melty
11.07 - Rycerzyki
12.07 - Ben Caplan

Jubileuszowa 10. edycja Green ZOO w wiadomych okolicznościach nie mogła zadziałać w swoich naturalnych datach… ale podnosimy się jak feniks z popiołów i robimy dla Was Online edycję festiwalu. 10 lat zobowiązuje i będzie ona dobrym podsumowaniem tej naszej historii. Zagrają przyjaciele których zdobyliśmy na tych zielonych podwórkach i w gorących piwnicach. Muzyka która pozostała w zakamarkach naszego miasta po genialnych koncertach i pozytywna energia, którą przywożą Ci muzyczni ludzie, powróci! Będą to trzy weekendy pełne wydarzeń muzycznych które znajdziecie na www.greenzoofestival.pl.

Zaczniemy 10, 11, 12 lipca koncertami Melty, Rycerzyków i Bena Caplana, a kontynuować będziemy we wrześniu. Także czeka nas morze dobrej muzyki i wzruszeń w stronę odmrożenia. Spotkajmy się na tych gorących streamach i tymczasem jeszcze #zostańwdomu.

Zapraszamy!

#FRHeroes

Ben Caplan
Ben Caplan jest kompozytorem, muzykiem i artystą estradowym w najbardziej uświęconym znaczeniu tego słowa. Od momentu kiedy pojawia się na scenie zaraża cię swoją psychodeliczną osobowością i urzekającą obecnością. Możesz wczuć się i współuczestniczyć w swobodnej manierze Caplana, gdy kroczy przed tłumem i rozpoczyna kontrolowane zbiorowe zejście w stronę chaosu.

W swoim najnowszym projekcie Ben Caplan porusza tematy związane z imigracją, utratą, ciemnością, miłością, seksem i Bogiem. Caplan koncertuje ze świeżą partią piosenek, które zostały pierwotnie skomponowane jako część nowej sztuki muzycznej “Old Stock: A Refugee Love Story”. Ta wielokrotnie nagradzana sztuka miała swój debiut na międzynarodowym festiwalu Fringe w Edynburgu, gdzie zdobyła najwyższe odznaczenia festiwalowe i stała się hitem. Następnie spektakl pojechał w międzynarodowe tournée, a w jego ramach siedmiotygodniową serie przedstawień na Off Broadway, wtedy to zdobył New York Times Critic's Pick oraz sześć nominacji do nagrody Drama Desk Award, pośród innych wyróżnień.

W przerwach pomiędzy wystawieniami spektaklu Caplan wyrusza w trasę koncertową w Europie, Australii i Ameryce Północnej z nową grupą muzyków. Muzyka z jego produkcji teatralnej została wydana jako trzeci album studyjny Caplana, zatytułowany “Old Stock”. Muzyka na tym nagraniu jest zakorzeniona w rezonansowym barytonowym głosie Caplana, wspierany dźwiękami fortepianu, akordeonu, organów, klarnetu, saksofonu, skrzypiec, perkusji oraz sporadycznych banjo i gitary akustycznej.

Melty
[WWA, KRK, Zalesie]
\m/ POWERGAZE \m/
\m/ GUITAR SOLOS \m/
\m/ OVERDRIVE SLAP BASS \m/
\m/ BLAST BEAT GHOST NOTES \m/
\m/ CRYIN 2 EMO COUNTRY \m/

Julek - drum
Julek - Bassvoc
Maciek - Guitvoc

Gramy nowe piosenki, materiał zrobiony w 100%

Rycerzyki
Rycerzyki to krakowski skład sophisti-popowy. Po nagraniu domowymi sposobami debiutanckiego albumu zatytułowanego po prostu "Rycerzyki" (2015), baśniowo-oniryczne piosenki, śpiewane przez Gosię Zielińską w językach polskim, wymyślonym i angielskim, trafiły na playlisty ogólnopolskich rozgłośni. Przez Piotra Metza zostali nazwani "jednym z najciekawszych wykonawców nowej fali polskiego popu". Album spotkał się z dużym zainteresowaniem dziennikarzy m.in. Gazety Wyborczej, tygodnika Polityka, Wprost, Dziennika Polskiego, Gazety Magnetofonowej, Dwutygodnika. Materiał z debiutanckiej płyty zespół prezentował podczas koncertów klubowych w całej Polsce i na festiwalach takich jak Off Festival (scena główna), Spring Break, Green Zoo (razem z kanadyjskim TOPS). Odbiór był na tyle życzliwy, że społeczność fanowska pomogła zrealizować dalsze ambicje zespołu w akcji crowdfundingowej poświęconej zbiórce funduszy na kolejne wydawnictwo Rycerzyków. Dwa lata później pod okiem producenckim Michała Kupicza powstał drugi longplay zespołu zatytułowany "Kalarnali", tym razem całkowicie zdominowany przez język polski. Wydany w lutym 2018 nakładem Thin Man Records, doczekał się entuzjastycznych recenzji wśród mediów niezależnych i mainstreamowych. Singiel "Czerwiec" został piosenką dnia w Programie Trzecim Polskiego Radia, a sam album był płytą tygodnia w kilku radiowych rozgłośniach. Bartek Chaciński pisał o "Kalarnali" w tygodniku Polityka: "Druga w dyskografii Rycerzyków płyta potwierdza, że to zespół inny niż wszystkie, pełen uroku i wart zauważenia". Kalarnali znalazło się na jego liście najlepszych polskich wydawnictw 2018 roku. Jesienią 2018 zespół został wyłoniony przez europejską sieć showcase’ów INES (Innovation Network of European Showcases) w porozumieniu ze Spring Break jako jeden z setki obiecujących młodych zespołów z Europy (INES talent 2019). W listopadzie 2019 w ramach międzynarodowej trasy “Reptilian Pop” Rycerzyki wystąpiły m.in. na festiwalu Monkey Week 2019 w Sewilli (dwa koncerty) prezentując nowy materiał. Po pandemicznej przerwie ukaże się trzeci krążek zespołu.

Źródło: materiały organizatora

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.