Krakowski Spleen Stream [ONLINE]

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 24 czerwca 2020, 20:00 - środa, 19 sierpnia 2020

ƒStreamem w spleen

Przygnębienie często dopada nas jesienią czy zimą, ale na początku wakacji?! To się nie godzi, a klub Betel wymierza apatii decydujący cios w postaci Krakowskiego Spleen Streamu. Na program cyklu składają się: koncerty, wystawy, spotkania z pisarzami i sety didżejskie. W lokalu przy placu Szczepańskim wystąpią: neopsychodeliczna grupa Neal Cassady (2 lipca), przekształcony z duetu w kwartet zespół Constant Sunset (6 lipca), prezentujący mieszankę techno, ambientu, industrialu i noise’u kolektyw NIC (12 lipca) oraz grupa performatywna PUSSYMANTRA (23 lipca). Wszystkie występy zobaczymy online, a ten, komu rygor sanitarny niegroźny, będzie mile widziany na miejscu osobiście. (Bartosz Suchecki, „Karnet”)

www.facebook.com/betelpub


Krakowski Spleen Stream jest odpowiedzią Klubu Betel na lockdown. Projekt składający się z koncertów, wystaw, spotkań z pisarzami i setów DJ-skich został skomponowany w taki sposób, aby trafił do zróżnicowanej grupy odbiorców. Fokusowanie się na rodzimych, krakowskich artystów jest również wpisane w wieloletnią działalność Betelu. Wśród zaproszonych gości znajdują się zespoły: Neal Cassady, Constant Sunset, Gypsy and the Acid Queen, kolektywy: PUSSYMANTRA, NIC oraz pisarze Gaja Grzegorzewska, Łukasz Orbitowski, Piotr Oprządek, a także studenci i absolwenci krakowskich wyższych szkół artystycznych. Wydarzenia będą trwały od czerwca do sierpnia 2020 roku, wszystkie zostaną zarejestrowanie i nieodpłatnie transmitowane lub udostępnione w sieci.

PROGRAM WYDARZEŃ:

24 czerwca, godz. 20:00 – koncert i transmisja online
Gypsy And The Acid Queen
Gypsy and the Acid Queen to pseudonim krakowskiego muzyka Kuby Jaworskiego. Wykorzystując technikę loopowania dźwięków, gitary, instrumentów elektronicznych i wokalu, sam tworzy brzmienie całego zespołu, wprowadzając słuchaczy w hipnotyczny trans. Artysta ma na swoim koncie dwie płyty i wiele tłumnie obleganych koncertów.

2 lipca, godz. 20:00 – koncert i transmisja online
Neal Cassady
Energetyczna neo-psychodelia, ładne piosenki poddane garażowej obróbce. Zespół ma na swoim koncie dwie płyty: debiutancki album NIGHT HOWLER oraz Later Than You Think. Trzeci album jest w fazie miksów, niektóre utwory zostaną zaprezentowane premierowo w Betelu. Grupa wśród licznych koncertów zagrała m.in. w Radiowej Trójce w ramach OFFSESJI, w warszawskiej Zachęcie, krakowskim Bunkrze Sztuki i festiwalach Spring Break 2019, SOUNDRIVE 2016 i Jarocin 2017.

6 lipca, godz. 20:00 – koncert i transmisja online
Constant Sunset
Duet zainspirowany przez country, nostalgię i zachody słońca porzuca akustyczność pierwszej płyty, nagranej na zabawkach i popsutych instrumentach, aby przedstawić premierowo materiał z drugiego albumu "Disco And Dancing Music". Będzie dużo elektrycznych instrumentów z lat 60. i 70., a zamiast duetu - kwartet.

12 lipca, godz. 20:00 – koncert i transmisja online
NIC
Kolektyw DJ-ski tworzony przez takich artystów jak: Libront, Pastwa, KTLH. Występy NIC to mieszanka techno, ambientu, industrialu i noise’u w hipnotyzującej i mrocznej oprawie wizualnej.

23 lipca, godz. 20:00 – koncert i transmisja online
PUSSYMANTRA
Zaangażowany kolektyw artystyczno-kuratorski, aktywnie działający na platformie sztuki performance, technokultury, płynnie poruszający się w dyskursie cyber i xeno feministycznym. Eksploruje terytorium tożsamości płciowej przez pryzmat techno - aktywności i świadomych działań w cyberprzestrzeni.

5 sierpnia, godz. 18:30
Czytanie ma głos – spotkanie z Gają Grzegorzewską

Gaja Grzegorzewska – jedna z najpopularniejszych polskich pisarek kryminalnych. Wydała sześć powieści. Cztery kryminały o prywatnej detektyw Julii Dobrowolskiej. Za trzecią powieść cyklu - "Topielicę" otrzymała nagrodę Wielkiego Kalibru dla najlepszej kryminalnej powieści roku. "Betonowym pałacem" otworzyła nowy cykl thrillerów z pogranicza urban fantasy z Krakowem w roli głównej. Drugi tom cyklu to "Kamienna noc". Obecnie pracuje nad częścią trzecią trylogii. Pisała także artykuły do "Portalu kryminalnego", “Polityki", "Wprost", "Gazety Wyborczej", "Bluszcza", "Chimery" i "Men's Health".

12 sierpnia, godz. 18:30
Czytanie ma głos – spotkanie z Piotorem OPZ

Piotor OPZ - przyczajony punkowiec, niespełniony raper, szpąciciel z zamiłowania, z wykształcenia scenarzysta po Łódzkiej Szkole Filmowej. Laureat nagrody literackiej na festiwalu FAMA w 2013 i Nobla w nieodległej przyszłości. Publikował w "Lampie" i "Twórczości", od czterech lat pracuje nad głośną autobiografią pt. "Mój debiut" (pomału już kończy).

19 sierpnia, godz. 18:30
Czytanie ma głos – spotkanie z  Łukaszem Orbitowskim

Łukasz Orbitowski - pisarz, publicysta. Autor m.in. powieści „Horror show” (2006), „Tracę ciepło” (2007) i „Szczęśliwa ziemia” (2013). Nominowany do nagrody Nike i Paszportów „Polityki”, laureat Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska” 2012. Publikował wszędzie. Poza beletrystyką pisze felietony do „Gazety Wyborczej” i „Nowej Fantastyki”.

czerwiec-sierpień
małe-młode

Wystawy oraz multimedialny kolaż prac młodych artystów.
Rekrutacja do projektu od 15 czerwca do 3 lipca.

Więcej informacji na stronach:
FB: https://www.facebook.com/betelpub
YT: https://www.youtube.com/channel/UCC7PI6VIi1Mc7FpwEF-TR7A
IG: https://www.instagram.com/betelklub oraz https://www.instagram.com/male_mlode

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci”.

Źródło: materiały organizatora

udostępnij

więcej

  • betelpub
  • Wstęp wolny (wydarzenie online) + ograniczona pula wejściówek

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.