Cyber Wianki – Święto Muzyki 2020

Festiwale

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 12 czerwca 2020, 08:00 - piątek, 26 czerwca 2020

Co w duszy gra

Trochę się wokół nas pozmieniało. I tylko w głowie nie milknie muzyka!

Pandemia koronawirusa trzyma wielbicieli dźwięków w domu, ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Ze względu na nietypową sytuację tegoroczne Święto Muzyki – przeniesione do internetu i przemianowane na Cyber Wianki – potrwa aż dwa tygodnie. U progu wakacji oddamy hołd Andrzejowi Zausze oraz wsłuchamy się w głosy młodej sceny muzycznej – w paśmie konferencyjnym (Branża w muzyce, muzyka w branży) i dwóch pasmach koncertowych (Krakowskie Garaże i Krakowskie Dachowanie).

W serii paneli dyskusyjnych zaplanowanych na 12-21 czerwca ludzie świata kultury będą dyskutować m.in. o walce z kryzysem wywołanym przez COVID-19 czy narzędziach wspierania branży muzycznej w Europie. 20 czerwca zajrzymy do Krakowskich Garaży. W studiu Krakowskiej Sceny Muzycznej zaprezentują się: psychodeliczny kwartet Neal Cassady, mroczne trio Killers in Red, improwizujące Fraktale oraz człowiek orkiestra (elektroniczna) Mat Czechowicz. Dzień później będziemy niemal wszędzie. Krakowskie Dachowanie odbędzie się w knajpach, klubach, parkach i na skwerach, a przyłączą się do niego m.in. rozmarzona Edyta Górecka, subtelny runforrest czy trochę orientalna, trochę celtycka, a jednak wciąż polska Kapela Hanki Wójciak. Podczas głównego koncertu Cyber Wianków – Zaucha jest dobry na wszystko (21 czerwca, transmisja z ICE Kraków) – usłyszymy utwory z repertuaru legendy polskiej sceny muzyki rozrywkowej zaaranżowane przez Big Band Małopolski. W roli solistów wystąpią artyści związani z Krakowem (i nie tylko): Andrzej Sikorowski, Limboski, Natalia Kwiatkowska oraz Kuba Badach, Barbara Wrońska i Marcin Jajkiewicz.

Do sieci przenoszą się również tradycyjne poszukiwania najpiękniejszego wianka. Każdy ma szansę na zwycięstwo – wystarczy podszkolić się w trakcie warsztatów online, zgłosić fotograficznie swoje dzieło i czekać na ogłoszenie wyników 26 czerwca.

Po szczegółowy plan koncertów zapraszamy na oficjalną stronę Wianków. (Bartosz Suchecki, „Karnet”)

 

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.