„Autentyczni” – internetowa premiera i spotkanie z bohaterami dokumentu w E-Kinie Pod Baranami

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 29 maja 2020, 20:00

Zapraszamy do E-Kina Pod Baranami na pokaz oraz wirtualne spotkanie z bohaterami filmu Autentyczni - będącego efektem kooperacji marek Saucony i SneakerStudio.

Ideą dokumentu jest ukazanie osób autentycznych, których łączy wspólny kierunek: rozwój pasji i dążenie do celu mimo przeciwności i w zgodzie z samym sobą.

O filmie:

AUTENTYCZNI, Polska 2020, 62’
BOHATEROWIE FILMU:
NAWER - architekt, projektant, artysta uliczny związany z Krakowem. Od połowy lat 90. związany z kulturą graffiti. Współtwórca nurtu artystycznego graffuturism. W swojej twórczości łączy architekturę z geometryczną abstrakcją. Jego prace gościły m.in. na wystawach w Tokio, Paryżu czy San Francisco. 2015 to przełomowy rok w twórczości Nawera - wystawa indywidualna w Tokio na zaproszenie światowej ikony sztuki współczesnej, Takashiego Murakamiego.
FLNGS to dwójka przyjaciół: Kamil i Leszek, których połączyła wspólna pasja do tworzenia ubrań. Swoją przygodę z projektowaniem rozpoczęli niedawno, bo dopiero 3 lata temu, jednak zdążyli już zrobić szum na rynku odzieżowym. Feelings to młoda, polska marka oraz najwyższej jakości krajowe materiały - wszystko szyte w lokalnej szwalni. Charakterystyczne, autorskie wzory Leszka wykonane metodą haftu to coś, co wyróżnia markę i tworzy unikatową propozycję na rynku odzieżowym.
TRANSMISSION ZERO - krakowskie trio tworzące muzykę instrumentalną. To aktywni od 2016 r. astronauci bujający w obłokach. W ich dźwiękach post-rock spotyka się z neurotycznym noisem, a przestrzenne i melodyjne partie zderzają się z przesterowanymi ścianami dźwięku.
BONSON - reprezentant szczecińskiej sceny hip-hopowej o wielu twarzach i wcieleniach. W warstwie lirycznej  twórczości wyraża gniew swojego pokolenia i emocjonalne podejście do rapgry.  Zadebiutował w 2008 r. mini krążkiem EP „Wspomnienia z domu umarłych”.
DNYGW / GONE.ARCHIVE - alternatywny model, projektant z nowatorskim podejściem do biżuterii artystycznej wytwarzanej ręcznie. Jego prace to przede wszystkim unikatowe kształty i faktury. Zwolennik surowych, minimalistycznych form, które powstają w jego klimatycznym atelier.
AVENS - DJ i producent związany z Drużyną Mistrzów oraz New Bad Line. Koncertował z czołówką polskiej rap sceny. Swój debiutancki album wydał w Japonii. Aktualnie prowadzi agencję muzyczno- wydawniczą, która działa w Polsce oraz Korei Południowej.
Paul’s Boutique Record Store - sklep płytowy w Krakowie, który tworzą dwa Pawły, zarażając swoją pasją do muzyki - nie tylko na czarnym nośniku. Panujący tam domowy klimat oraz cykliczne wydarzenie ‘Digging Saturday’ to odpowiedź na potrzeby diggerów, kolekcjonerów, DJ-ów oraz słuchaczy, których wspólną pasją jest muzyka. Paweł Twardoń związany jest z Katowicami i kultowym Mega Klubem, gdzie na początku lat 90. rozpoczęła się jego miłość do muzyki i kolekcjonowanie płyt. 

Reżyseria: Mateusz Świder
Creative Director: Jakub Sztyler, Piotr Dziewulski
Scenariusz: Jakub Sztyler
Zdjęcia: Mateusz Świder, Paweł Zakrzewski, Damian Trojan, Nikita John Creagh, Adam Gontarz
Oświetlacz: Adam Gontarz
Dźwięk na planie: Jarosław Downar, Jakub Ośkiewicz
Kierownik planu: Katarzyna Legendź
Opieka Merytoryczna: Rafał Wrzesień
Montaż: Mateusz Świder, Maciej Jurgielewicz
Produkcja: SneakerStudio, Saucony, Ape House

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.