Zobacz Operę – wystawa Opery Krakowskiej

Wystawy czasowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • czwartek, 21 maja 2020, 11:00 - wtorek, 30 czerwca 2020

Opera Krakowska z okazji Dnia Teatru Publicznego zaprasza do gmachu teatru przy ul. Lubicz 48 w celu zwiedzania wystawy Zobacz Operę. 

Teatr przygotował dla widzów bogatą wystawę najbardziej charakterystycznych elementów scenografii, rekwizytów i kostiumów z osiemnastu spektakli operowych, operetkowych i baletowych, m.in. z ToskiDziadka do orzechówAriadny na Naxos, Madame Butterfly czy elementy Orfeusza w piekle – spektaklu, który wciąż czeka na swoją premierę. Autorami zbiorów są wybitni artyści od lat współpracujący z teatrem: Barbara Kędzierska, Michał Znaniecki, Anna Sekuła, Zofia de Ines, Giorgio Madia czy Bożena Pędziwiatr. Wystawie towarzyszyć będzie projekcja nagrań archiwalnych, m.in. Diabłów z Loudun niedawno zmarłego Krzysztofa Pendereckiego, czyli spektaklu, od którego rozpoczęła się działalność teatru we własnym gmachu przy ul. Lubicz 48. Zwiedzanie wystawy, która otwarta pozostanie do 30 czerwca 2020 roku, będzie się odbywać przy zachowaniu najważniejszych zasad sanitarnych, m.in. stosowaniu płynów odkażających, używania rękawiczek ochronnych, zakładaniu maseczek przez zwiedzających i zachowaniu odpowiedniej odległości.

Wystawa będzie czynna od 21 maja do 30 czerwca od poniedziału do piątku od godziny 11:00 do 18:00 z przerwą od 14:00 do 15:00 w celu przeprowadzenia odkażania oraz w soboty od 11:00 do 15:00. Wstęp na wystawę jest wolny.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.