Dzień Teatru Publicznego | Ich czworo – czytanie performatywne

Inne przedstawienia

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Teatr Bagatela w ramach świętowania 6. Dnia Teatru Publicznego udostępni 23 maja na FB oraz YT premierowe nagrania czytań performatywnych „Ich czworga” Gabrieli Zapolskiej w reżyserii Giovanny’ego Castellanosa.

Do premiery z udziałem publiczności w pierwszym możliwym terminie przygotowują się dwie obsady: Marek Bogucki (Mąż), Alina Kamińska (Żona), Małgorzata Piskorz (Dziecko), Marcel Wiercichowski (Kochanek), Ewa Mitoń (Wdowa) i Aleksandra Godlewska (Panna Mania) – czytanie o 17.00 – oraz Piotr Urbaniak (Mąż), Anna Branny (Żona), Kaja Walden (Dziecko), Marcel Wiercichowski, Katarzyna Litwin (Wdowa) i Aleksandra Godlewska – czytanie o 20.00.

Przedsmak wersji scenicznej będzie dostępny przez miesiąc, co – mamy nadzieję – nieco skróci i osłodzi Wam czas oczekiwania na otwarcie teatrów.

„16 maja 2020 obchodzimy, już po raz szósty, Dzień Teatru Publicznego. Mimo że tego dnia nie zostanie zagrany na żywo żaden spektakl, to ponad 100 teatrów z 38 polskich miast przez cały tydzień będzie przypominać o sobie i świętować razem z widzami. Z tej okazji publiczne sceny przygotowały różnorodne wydarzenia - od premierowych pokazów online i koncertów, po spotkania, debaty i wirtualne oprowadzania. Wszystkie działania odbywają się pod wspólnym hasłem #czekamy - na powrót do grania, na scenę, na publiczność.

(...) Nie ma akcji „Bilet do teatru za grosze”, nie ma kolejek przed budynkami i kasami teatrów, nie ma też spektakli na żywo. Ale w ramach święta wszystkich publicznych scen w kraju, przez cały tydzień – aż do 23 maja – odbędzie ponad 200 wydarzeń (część teatrów zaplanowało tygodniowe programy aktywności), które mają umacniać więź z widzami oraz przypominać, że teatry są, nadal działają i czekają na publiczność.”

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.