Bitwa warszawska 1920 – ostatni spektakl archiwalny online!

Spektakle teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 31 maja 2020, 19:00

„Czy można by tak jakoś zrobić / żeby ten świat zaczął w końcu działać dla mnie? / Czy to już za późno jest?” – bezradnie pyta Polska Mama w spektaklu „Bitwa Warszawska 1920” Pawła Demirskiego i Moniki Strzępki z 2013 roku, którym Stary Teatr zakończ w niedzielę 31 maja cykl emisji online rejestracji widowisk Starego Teatru.

Nie tylko przypadająca w tym roku setna rocznica tytułowej bitwy zdecydowała o wyborze przedstawienia z udziałem największych gwiazd teatru (m.in. świetnego Krzysztofa Globisza, którego potem zastąpił równie efektownie Krzysztof Dracz) wcielających się niejednokrotnie w kilka postaci. „Życie nie działa za bardzo” - te słowa, które stanowią powtarzający się uparcie refren tekstu Demirskiego, niosą dzisiaj inne znaczenie niż w momencie premiery. I, paradoksalnie - brzmią obecnie jeszcze bardziej aktualnie, dlatego zdecydowaliśmy się pokazać Państwu ten spektakl z bieżącego repertuaru. Przedstawienie, opowiadające o gorzkim smaku wolności - zarówno tej wywalczonej Cudem nad Wisłą, jak i obradami Okrągłego Stołu - warto naszym zdaniem obejrzeć właśnie teraz, gdy kolejny raz świat tak spektakularnie "wypadł z szyn". I nawet gdy na nie powróci, zapewne nic nie będzie już takie, jak kiedyś.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.