Maska w balecie dworskim

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 23 maja 2020, 13:00

Z okazji Dnia Teatru Publicznego Balet Cracovia Danza zaprasza do Internetu na premierę filmu Maska w balecie dworskim, który został wyprodukowany specjalnie na tę okoliczność na Facebooku i kanale YouTube.

Zawsze w maju Balet Cracovia Danza bierze udział w Dniu Teatru Publicznego, akcji organizowanej przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Hasło reklamowe tego przedsięwzięcia – „grosze grają rolę” – najlepiej oddaje ideę akcji: w tym dniu bilet do teatru kosztuje tylko 350 groszy. Dzień Teatru Publicznego cieszył się zawsze ogromnym zainteresowaniem publiczności, o po „groszowe” bilety na przedstawienia ustawiały się kolejki.

W tym roku jest inaczej, kultura przeniosła się do sieci. Dlatego z okazji Dnia Teatru Publicznego Balet Cracovia Danza zaprasza do Internetu na premierę filmu Maska w balecie dworskim, który został wyprodukowany specjalnie na tę okoliczność.

Maska, to teraz nasza codzienność, ma chronić innych i nas przed niewidocznym zagrożeniem.  Ale przecież maska pełniła i pełni różne role, także w teatrze dramatycznym, także w balecie. Film będzie zatem opowieścią o maskach, które m.in.: nabywają sił magicznych, chronią swoich właścicieli albo stają się dla nich wręcz niebezpieczne, które ukrywają tożsamość, nadają sztuczną twarz, lub wręcz służą do zawładnięcia innymi. W filmie, w którym oprócz tancerzy Cracovia Danza, udział weźmie krakowska aktorka Beata Malczewska, będzie można zobaczyć jak maska przekształca ciało tancerza, stwarzając inną postać lub jej pozory. W tej opowieści, będącej korowodem masek, różnorodnych, z różnych epok, krajów nie zabraknie oczywiście tańca, najpiękniejszych tanecznych fragmentów ze spektakli Baletu Cracovia Danza, w których maska jest w roli głównej.

Zapraszamy!

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.