Premiera Psychologiczna online: „Co przyniesie jutro”

Pokazy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 27 maja 2020, 19:00

Kino Pod Baranami zaprasza na pierwsze wirtualne wydanie cyklu PREMIERY PSYCHOLOGICZNE – seansów filmowych, prowokujących do dyskusji o kondycji psychicznej człowieka.

W czasie, gdy Kino Pod Baranami - jak wszystkie kina - musi pozostać zamknięte, wydarzenie odbędzie się online, w wirtualnych salach Baranów! Premiery Psychologiczne to cykl spotkań prezentowany w Kinie Pod Baranami. Projekcjom najnowszych i najciekawszych produkcji filmowych towarzyszy dyskusja na temat psychologicznego wymiaru prezentowanych dzieł filmowych oraz ich znaczenia w kontekście współczesnej wiedzy o zdrowiu psychicznym człowieka. 

W programie film, którego w kinach nie było: CO PRZYNIESIE JUTRO – szczery, intymny, poruszający i pełen emocji portret kobiety, która próbuje ułożyć swoje życie na nowo, po tym, jak rozsypało się na tysiące kawałków, gdy jej mąż odszedł do innej kobiety. W roli głównej znakomita, czterokrotnie nominowana do Oscara – Annette Bening.

Film będzie do zobaczenia na e-kinopodbaranami.pl, a po seansie na dyskusję online zaproszą tradycyjnie absolwentki psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim, Anna Nicieja i Katarzyna Staleńczyk.

Wspólną domową projekcję rozpoczynamy o 19.00, a o 20.45 start dyskusji online. Link do dyskusji na portalu ZOOM zostanie przesłany mailem do wszystkich osób, które obejrzą film w E-Kinie Pod Baranami.

O FILMIE:
CO PRZYNIESIE JUTRO | Hope Gap
reż. William Nicholson, Wielka Brytania 2019, 100'
Kino wielkich emocji, intensywna, a jednocześnie niezwykle intymna opowieść, w której znajdziemy bezsilność i zagubienie, które tak często towarzyszą miłosnym kryzysom, ale także chwile śmiechu, wzruszenia i radości, które tak nieoczekiwanie odkrywamy w momentach życiowych przełomów. W roli głównej czterokrotnie nominowana do Oscara i dwukrotnie nagrodzona Złotym Globem Annette Bening (American Beauty, Wszystko w porządku). U boku aktorki zobaczymy Billa Nighy’ego (To właśnie miłość, Czas na miłość) oraz gwiazdę serialu The Crown, Josha O’Connora.

PROWADZĄCE:
Anna Nicieja i Katarzyna Staleńczyk - absolwentki psychologii stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim, które współtworzyły filmowy projekt naukowy Psychoteka Człowieka w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.