Muzeum Krakowa otwiera kolejne oddziały

Wystawy stałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

 • Wydarzenie stałe

Odkryj Kraków z Muzeum Krakowa – bądź turystą w swoim mieście!

 • 9 maja Muzeum Krakowa otworzyło Barbakan i Mury Obronne. Możecie śmiało wybrać się na spacer po Plantach i zajrzeć za otwarte bramy! Kiedy ostatnio odwiedziliście krakowski rondel i podziwialiście ulicę Floriańską z poziomu Murów Obronnych? To doskonała okazja, żeby zobaczyć Kraków z nowej perspektywy. Odkrywajcie Kraków na nowo!
 • Od 12 maja można zwiedzić Wieżę Ratuszową. Muzeum Krakowa zaprasza do podziwiania panoramy Krakowa z okien tego siedemsetletniego budynku na Rynku Głównym. A wspinaczka po 110 stopniach z powodzeniem może zastąpić codzienną porcję ćwiczeń fizycznych – to sama przyjemność i przerwa od nauki czy pracy w domu.
 • Od 15 maja Muzeum Nowej Huty (os. Centrum E 1) ponownie otwiera dla zwiedzających wystawy Mój drugi dom? Huta im. Lenina oraz Atomowa groza. Poznaj kombinat z różnej perspektywy i dowiedz się, ile prawdy mają w sobie mity o nowohuckich schronach.
  Trasa turystyczna Podziemna Nowa Huta pozostaje zamknięta do odwołania.
 • Od 19 maja w Pałacu Krzysztofory możecie odkryć fenomen Krakowa na wystawie Cyberteka. Kraków czas i przestrzeń. Historię transportu kolejowego przybliży z kolei ekspozycja czasowa Krakowskie drogi żelazne w Muzeum Podgórza. Uwaga! Wystawa stała Miasto pod kopcem Kraka nie będzie jeszcze dostępna. Pamiętajcie o maseczkach na twarzy, zachowajcie dystans od innych zwiedzających i koniecznie zapoznajcie się z nowym regulaminem zwiedzania.
 • Od 22 maja Srebrny kur zapieje znowu jw Parku Strzeleckim. Celestat zaprasza na wystawę Krakowskie Bractwo Kurkowe
  i obronność miejska.
  Na ekspozycji poznamy historię Bractwa oraz uzbrojenie, jakim posługiwali się mieszkańcy Krakowa w dawnych wiekach, a także rekonstrukcje dawnych fortyfikacji miasta. Celestat wraz z Barbakanem i Murami Obronnymi tworzą Trasę Obronności.
 • Od 26 maja Muzeum ponownie zaprasza do Apteki pod Orłem do zwiedzania wystawy Apteka Tadeusza Pankiewicza w getcie krakowskim. Można tu poznać losy mieszkających tam Żydów ukazane przez pryzmat wspomnień właściciela i pracowników apteki i poczuć atmosferę miejsca spotkań i schronienia dla mieszkańców getta.
 • Historię Krakowa z okresu II wojny światowej i reżimu komunistycznego uzupełniają ekspozycje w oddziałach Fabryka Schindlera oraz Ulica Pomorska, które zostaną otwarte 4 czerwca.

Już niedługo Muzum zaprosi do kolejnych oddziałów, które przygotowuje do otwarcia, tak aby zapewnić zwiedzającym i pracownikom pełne bezpieczeństwo. Większość należących do Muzeum obiektów to budynki zabytkowe, w których trudno o zachowanie odpowiednich odległości między osobami. W związku z tym Muzeum pracuje obecnie nad nowymi regulaminami zwiedzania.

Bądźcie na bieżąco! Śledźcie stronę internetową i media społecznościowe, gdzie Muzeum Krakowa będzie informować o otwarciach kolejnych oddziałów i o innych organizowanych przez siebie akcjach.
Pamiętajcie o maseczkach na twarzy i zachowajcie dystans od innych zwiedzających oraz koniecznie zapoznajcie się z nowym regulaminem zwiedzania: https://bit.ly/RegulaminMK
Muzealna akcja Odkryj Kraków wpisuje się w miejską kampanię Bądź turystą w swoim mieście – zwiedzaj Kraków, ogłoszoną przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.