Warsztaty historii mówionej z Mikołajem Grynbergiem

Inne wydarzenia literackie

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Fundacja Miasto Literatury i Instytut Kultury Willa Decjusza zapraszają na warsztaty historii mówionej z MIKOŁAJEM GRYNBERGIEM (22 lutego - 20 czerwca 2020).

Warsztaty z aktywnego słuchania i spisywania historii, które lubią uciec w zapomnienie bądź zniknąć razem ze swoimi bohaterami. W trakcie kursu przejdziemy drogę od wyboru bohatera do gotowej wersji opowieści i będziemy pracować nad tym, jak szukać tematów, jak słuchać bohaterów, jak pytać i jak im nie przeszkadzać w obdarowaniu nas swoją historią.

24 godziny warsztatów, 8 spotkań

Będziemy zajmować się następującymi tematami:
-strategią rozmowy,
-rejestracją materiału audio,
-transkrypcją,
-konstrukcją i redakcją tekstu,
-granicami form dokumentalnych,
-przechodzeniem od dokumentu do form literackich.

Zajęcia odbywają się w godz. 11.00 – 14.00 z jedną przerwą kawową
Miejsce spotkań: Kraków, Instytut Kultury Willa Decjusza, ul. 28 lipca 1943 17a
Liczba uczestników: maks. 10 osób
Koszt: 970 zł za całość płatne z góry (możliwość rozłożenia płatności na 2 raty, przy deklaracji uczestnictwa w całości)

Zgłoszenia:
Zgłoszenia wraz z uzasadnieniem chęci wzięcia udziału w warsztatach (ok. 2500 znaków ze spacjami) prosimy przesyłać do dn. 20 lutego 2020 na adres: warsztaty@fundacjamiastoliteratury.pl. Zakwalifikowani uczestnicy zostaną powiadomieni o przyjęciu drogą mailową.

Dodatkowe informacje:
Fundacja Miasto Literatury, tel. 502298686

Partnerem warsztatów jest JCC Kraków.

Zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych, Fundacja Miasto Literatury z siedzibą w Krakowie przy ul. Kremerowskiej 12/7, 31-130 Kraków, e-mail: biuro@fundacjamiastoliteratury.pl, tel. 502298686, informuje, że jest administratorem Pani/Pana danych osobowych.
Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale jest warunkiem koniecznym do skutecznego zgłoszenia uczestnictwa w warsztatach.
Każdy zgłaszający udział w warsztatach ma prawo żądania od administratora dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania (poprawiania), usunięcia, jak również prawo do ograniczenia ich przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych, a także prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych, tj. Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Odbiorcami danych osobowych w zgłoszeniubędą podmioty zajmujące się obsługą księgową, prawną lub informatyczną administratora.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.