GZA: Liquid Swords Live European Tour

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • piątek, 18 września 2020, 20:00

Koncert przełożony na marzec 2021

8 września w Krakowie, w klubie Kwadrat, wystąpi GZA, jeden z najlepszych MC’s i tekściarzy wszech czasów zdaniem About.com i The Source! Członek i założyciel Wu-Tang Clan, jednej z najważniejszych amerykańskich formacji hiphopowych!

Jako najstarszy członek grupy, określany jest »duchowym przywódcą« (ang. spiritual head). Jego album zatytułowany Liquid Swords, wydany w 1995 roku, uważany jest obecnie za jeden z najważniejszych albumów hiphopowych wszech czasów i jeden z najlepszych albumów wydanych przez członków Wu-Tang Clan.17 stycznia 1996 roku płyta osiągnęła status złotej, a 15 września 2015 roku, RIAA ogłosiło, że album uzyskał status płyty platynowej. W 1998 roku magazyn The Source umieścił album na liście 100 najlepszych albumów rapowych 100 Best Rap Albums, a w 2006 roku Liquid Swords znalazł się w książce Roberta Dmiery'ego, »1001 albumów, które musisz usłyszeć przed śmiercią«. Teraz dodatkowo nadarza się okazja, aby usłyszeć ten album na żywo w wykonaniu samego mistrza, bowiem koncert odbędzie się ramach trasy koncertowej Liquid Swords Live European Tour.

Wu-Tang Forever!”

Źródło: materiały organizatora

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.