Domowa Akademia Filmu Polskiego Łukasza Maciejewskiego

Cykle filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Domowa Akademia Filmu Polskiego to powrót do ikonicznej funkcji kina. Polskie kino jako remedium, przestroga, jako wypełnienie pustki, nadzieja, a czasami rozrywka. Co czwartek o 19.00 kurator łaźniowego cyklu filmowego – Łukasz Maciejewski – przygotuje dla widzów swoją propozycję filmu do obejrzenia w czasie kwarantanny.

Filmy udostępniane na facebooku i kanale YouTube Łaźni Nowej będą dopowiedzeniem bezpośrednich spotkań, których nie odbędziemy, rozmów, których (miejmy nadzieję, że chwilowo) nie uda się przeprowadzić – w żaden sposób nie będą jednak substytutem.
Łukasz Maciejewski opowie o filmach, które pomagają przetrwać. Bo przecież, cytując mistrza Andrzeja Wajdę: „musimy szukać porozumienia z rzeczywistością, która jest tu i teraz”. Jest jaka jest. Innej nie mamy.

Łukasz Maciejewski – filmoznawca, krytyk filmowy i teatralny, wykładowca akademicki. Absolwent filmoznawstwa UJ, asystent na Wydziale Aktorskim w Szkole Filmowej w Łodzi, dyrektor artystyczny festiwalu „Kino na Granicy” w Cieszynie oraz „Grand Prix Komeda” w Ostrowie Wielkopolskim, kurator programowy festiwalu Tofifest w Toruniu. Juror kilkudziesięciu festiwali filmowych. Autor i gospodarz wielu cykli filmowych w całej Polsce. W Teatrze Łaźnia Nowa jest kuratorem cyklu Akademia Filmu Polskiego Łukasza Maciejewskiego. Zeszłoroczny laureat Nagrody Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w
kategorii „krytyk roku”. Stały recenzent i felietonista „Onetu”, „Kalejdoskopu Łódzkiego”, „Wprost”, „Dialogu” (Niemcy), „Krakowa”. Autor lub współautor kilkudziesięciu książek. Członek Europejskiej Akademii Filmowej, Światowego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych „Fipresci”, Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Teatralnych AICT oraz Stowarzyszenia Filmowców Polskich.

DO ZOBACZENIA W CZWARTKI O 19:00 NA FACEBOOK.COM/LAZNIANOWA ORAZ YOUTUBE.COM/LAZNIANOWA

W PROGRAMIE:
***
2.04. ZAPOWIEDŹ FILMU "UCIECZKA Z KINA WOLNOŚĆ": Łukasz Maciejewski: https://cutt.ly/ntOjN7K
Cały film udostępnia Studio Filmowe TOR: https://cutt.ly/rtOjIio
***
9.04. ZAPOWIEDŹ FILMU.... *TBA*
Cały film dostępny: *TBA

16.04. ZAPOWIEDŹ FILMU.... *TBA*
Cały film dostępny: *TBA*

23.04. ZAPOWIEDŹ FILMU.... *TBA*
Cały film dostępny: *TBA*

30.04. ZAPOWIEDŹ FILMU.... *TBA*
Cały film dostępny: *TBA*

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.