Łaźnia Nowa on-line

Festiwale teatralne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • środa, 1 kwietnia 2020 - czwartek, 30 kwietnia 2020

Teatr Łaźnia Nowa przygotował onlinową ramówkę na cały kwiecień. Od poniedziałku do piątku, w stałym rytmie, będzie można oglądać spektakle, jubileuszowe wspomnienia w związku z obchodzonym przez Teatr 25-leciem, filmy polecane przez Łukasza Maciejewskiego oraz miniserial – antidotum na czas kwarantanny Zośki Papużanki i Agnieszki Przepiórskiej.

„Nie wierzymy w teatr online, bo teatr jest sztuką czterowymiarową. Nic nie zastąpi żywego kontaktu z aktorem, energetycznej wymiany z widzem i atmosfery, którą buduje pełne dzieło teatralne. Niemniej jednak, o wiele trudniej wyobrazić sobie, że nagle znikamy z horyzontu naszej publiczności. Stąd pomysł, aby gościć w domach widzów ze stałą ramówką programową” – mówi Bartosz Szydłowski, dyrektor artystyczny teatru.

W poniedziałki będziecie mogli odkryć tajemnice teatralnego Archiwum X Łaźni Nowej w ramach cyklu „Łaźnia 25 lat. MIEJSCE/LUDZIE/IDEE”, wraz z Małgorzatą Wach, kuratorką wystawy „Przeszłość do dziś, tylko cokolwiek dalej” stworzonej z okazji 15-letniej działalności teatru w Nowej Hucie. Historia Łaźni zaczęła się jednak 25 lat temu, na krakowskim Kazimierzu. Te lata wypełnione są historiami, marzeniami, ideami i niesamowitymi ludźmi. Niektóre z tych opowieści usłyszycie po raz pierwszy w ramach wirtualnej podróży w czasie.

We wtorkowe wieczory Łaźnia będzie grać spektakle online. Ostatnie pokazy „Konformisty” i „Wałęsy w Kolonos” zgromadziły łącznie 4 tysiące widzów. W kwietniu zaczynamy debiutem reżyserskim Mateusza Pakuły: „Pluton p-brane” z brawurową rolą Jana Peszka. Wstęp wolny – miejsca tylko w pierwszym rzędzie.

Środy i piątki będą należały do pisarki Zośki Papużanki i aktorki Agnieszki Przepiórskiej, które przygotowują internetowy serial „W związku z zaistniałą sytuacją” – z dystansem wobec naszej epidemicznej sytuacji i akcją #zostańwdomu w tle. Premiera w piątek 3 kwietnia.

W każdy czwartek, doskonale znana łaźniowym widzom Akademia Filmu Polskiego. Znany krytyk i gospodarz cyklu, Łukasz Maciejewski, przygotował rekomendacje filmów, które warto sobie przypomnieć lub zobaczyć po raz pierwszy. 2 kwietnia „Ucieczka z kina Wolność” w reżyserii Wojciecha Marczewskiego.

Teatr żyje w sieci!

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.