#MuzeumAK

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • Wydarzenie stałe

W ramach akcji #MuzeumAK Pracownicy Muzeum Armii Krajowej im. gen. Emila Fieldorfa „Nila” w Krakowie poprzez materiały filmowe przedstawiają wydarzenia i ciekawostki hiktórym towarzyszą komentarze pracowników i opisy historyków na stronie internetowej. Materiały filmowe są załączane do pojawiających się na stronie wpisów, publikowane raz w tygodniu w serwisie Youtube, a także udostępniane i promowane w mediach społecznościowych.
Projekt rozpoczął się uczczeniem 125. rocznicy urodzin patrona Muzeum AK – gen. Emila Fieldorfa „Nila”, której obchody zaplanowane były na 22 marca br., lecz z powodu zaistniałej sytuacji musiały zostać odwołane. Drugi film z serii prezentuje kolekcję kartek żywnościowych na ekspozycji, a także podejmuje temat pieniędzy w czasie okupacji. Trzeci przybliża słynną akcję odbicia więźniów w Lidzie przez żołnierzy AK. Za każdym razem opis tekstowy do wspomnianych wydarzeń, dostępny na stronie internetowej, rozszerza i uzupełnia omawianą tematykę.
Odcinek pierwszy „Nil” (20.03.2020)
Odcinek drugi „Kartki i pieniądze” (26.03.2020)
Odcinek trzeci „Lida” (2.04.2020)
Akcja #zostańwdomu z #MuzeumAK będzie kontynuowana w kolejnych tygodniach, a nowe publikowane treści przyjmą formę dłuższych podcastów.

Muzeum AK oferuje także wirtualny spacer po swojej placówce. Na stronie internetowej można także znaleźć wersję poglądową komiksu historycznego przygotowanego w ramach wystawy czasowej Zaczęło się w Krakowie.

Zzachęcamy do obserwowania strony internetowej oraz kanałów społecznościowych Muzeum AK, gdzie każdego tygodnia pojawiać się będą nowe treści!

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.