Cricoteka online

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

Wspólnym dla tegorocznych działań Cricoteki hasłem są „Trudne przeszłości, niepewne przyszłości”. Planowana na kwiecień wystawa Tadeusz Kantor. Widma miała poszukiwać odpowiedzi na pytanie o to, jak bieg historii determinuje twórczość i rozwój sztuki i badać, w jaki sposób sztuka naznaczona zagrożeniem może być prezentowana dzisiaj. Obecna sytuacja przekreśliła pierwotne zamierzenia, ale jednocześnie podkreśliła aktualność narracji, wokół których budowana była wystawa oraz program wydarzeń towarzyszących.
Nie mogąc gościć publiczności w swojej siedzibie, Cricoteka zaprasza na program wydarzeń online, w których zaprezentowany zsotanie kalejdoskop problemów, tematów i konstrukcji oscylujących w twórczości Kantora wokół trudnej przeszłości. Program balansuje między twórczością Kantora, ekspozycją Tadeusz Kantor. Widma w kontekście prezentowania trudnej przeszłości, a także szerszym kontekstem międzynarodowego programu „Staging Difficult Pasts”.
Na program składa się seria specjalistycznych wykładów, a także narracje i materiały audiowizualne dotyczące tematów czy obiektów związanych z wystawą oraz szeroko pojętym wystawiennictwem, które będziemy regularnie tutaj prezentować.

WYKŁADY ON-LINE:
3 kwietnia, godz. 16.30 Michał Kobiałka Widma Przeszłości
Michał Kobiałka, dziekan i profesor teatrologii w Department of Theatre Arts & Dance na Uniwersytecie w Minnesocie w USA wygłosi wykład na temat twórczości T. Kantora w odniesieniu do biegu historii znaczącego życie twórcy oraz historii sztuki europejskiej, wprowadzając teoretyczne pojęcia wywodzące się z poszczególnych kierunków w sztuce oraz narracje współczesnych krytyków twórczości Kantora. Prof. Kobiałka będzie szukał odpowiedzi na pytanie, co w teatrze Kantora fascynuje nas dzisiaj i sprawia, że wciąż wracamy do jego twórczości wizualnej oraz pism teoretycznych.
11 maja, godz. 18.00 Grzegorz Niziołek TBA
9 czerwca, godz. 18.00 Małgorzata Paluch-Cybulska TBA

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.