Możdżer Danielsson Fresco & Holland Baroque: Just Ignore It

Muzyka rozrywkowa

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 22 maja 2021, 20:00

Koncert przełożony z 7 października 2020 na 22 maja 2021!

„Zapraszamy na koncert promujący nową płytę tria Możdżer Danielsson Fresco!

Współpraca Tria Możdżer Danielsson Fresco i Holland Baroque przyniosła nieznany dotąd efekt. Dzięki połączeniu różnych kultur i stylów uwolniono ogromną siłę. Taką, która należy do esencji muzyki. Która jest tak stara jak świat i dzięki temu rodzajowi współpracy otrzymuje życie wieczne.

Rinus van der Heiden

Dream Team został doceniony za subtelne i wyrafinowane brzmienie. Trio osiągnęło harmonię między kluczową dla natury jazzu improwizacją a melodyjną przystępnością. W projektach tworzonych przez Trio Możdżer Danielsson Fresco nic nie jest oczywiste. Trio ma na koncie 3 studyjne albumy, pierwszy, The Time, z tytułem Diamentowej Płyty, pozostałe dwa albumy Between Us and the Light oraz Polska osiągnęły już status Podwójnej Platyny. Tym razem trio do nagrań kolejnego albumu zaprosiło orkiestrę Holland Baroque, z którą Leszek Możdżer nagrał w 2017 roku płytę Earth Particles.

Leszek Możdżer wespół ze szwedzkim basistą i wiolonczelistą Larsem Danielssonem i perkusistą z Izraela Zoharem Fresco stworzył trio - Dream Team. Skład Możdżera brzmi rzeczywiście jak marzenie – lekko, dynamicznie, czasem refleksyjnie. I jak w dobrej poezji – wyobraźnia nie kłóci się tu z dyscypliną, a wizyjność podaje rękę intelektualizmowi.

Mirosław Pęczak”

Źródło: materiały organizatora

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.