Graficzki – wirtualnie

Wykłady, spacery i warsztaty artystyczne

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • Wydarzenie stałe

Stowarzyszenie Międzynarodowe Triennale Grafiki w Krakowie oraz kuratorka wystawy Małgorzata Malwina Niespodziewana zapraszają na wirtualne oprowadzaniem kuratorskie po wystawie Graficzki. Heroiny i Heroinki!
www.youtube.com/watch…
Zdjęcia i montaż: Zbyszek Michalski
Miejsce wystawy: Międzynarodowe Centrum Sztuk Graficznych

***
Na wystawie w Międzynarodowym Centrum Sztuk Graficznych pokazano prace graficzek, wykładających na co dzień na uczelniach wyższych oraz upowszechniających wiedzę na temat grafiki artystycznej, które ukończyły Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie. Decyzja ta jest nieprzypadkowa, ponieważ są one jedną z pierwszych generacji artystek-naukowczyń, które – opierając się na swoim doświadczeniu i wiedzy – mogą kształcić nowe pokolenia studentek i studentów na poziomie akademickim. Wystawa prezente także prace ich wielkich poprzedniczek – Heroin, które uprawiały grafikę artystyczną.

Heroiny: Zofia Stryjeńska, Maria Jarema, Janina Kraupe, Danuta Leszczyńska-Kluza, Alina Kalczyńska, Anna Sobol-Wejman, Krystyna Piotrowska, Małgorzata Żurakowska
Heroinki: Marta Bożyk, Marlena Biczak, Edyta Stajniak, Agnieszka Dutka, Halina Cader-Pawłowska, Agnieszka Dobosz, Anna Sadowska, Anna Juszczak, Dominika Bobulska, Ewelina Małysa, Joanna Janowska-Augustyn, Magdalena Uchman, Bogna Sroka-Mucha, Monika Wanyura-Kurosad, Małgorzata Stachurska, Małgorzata Malwina Niespodziewana

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.