Muzeum Etnograficzne w internecie

Wystawy stałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • Wydarzenie stałe

W czasie kwarantanny etnogarficznych obiektów poszukajmy w inernecie!

Kolekcja krakowskiego muzeum obejumuje ponad osiemdziesiąt tysięcy obiektów, pochodzących z różnych stref geograficznych i z różnych epok oraz trzysta tysięcy archiwaliów. Część z nich przentowana jest na platformach internetowych:

  • WIRTUALNE MUZEUM DRZEWORYTÓW LUDOWYCH dokumentuje i udostępnia wiedzę o polskim drzeworytnictwie ludowym. Jest to projekt zrealizowany z okazji stulecia istnienia Muzeum Etnograficznego w Krakowie.

  • CYFROWE DZIEDZICTWO KULTUROWE to platforma digitalizacji zbiorów muzealnych z Małopolski. W projekcie wzięło udział siedem instytucji kultury, w tym Muzeum Etnograficzne w Krakowie.
  • WIRTUALNE MUZEA MAŁOPOLSKI to projekt mający na celu zachowanie dziedzictwa kulturowego Małopolski w formie cyfrowej i udostępnienie go szerokiemu gronu odbiorców w Internecie.

  • CYFROWY KAZIMIERZ to projekt tworzony w oparciu o archiwa wizualne, dokumentację fotograficzną ze źródłowych zasobów muzealnych oraz zbiorów prywatnych. Ma na celu zbadanie, zrozumienie i zarchiwizowanie materialnego i niematerialnego dziedzictwa dzielnicy Kazimierz w Krakowie, ze szczególnym uwzględnieniem jej aspektu wizualnego.

Kolejne wybrane obiekty ze swoich zbiorów – do poznawania w domu – Muzeum prezentuje też regularnie na Facebooku: www.facebook.com/etnomuzeum.krakow

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.