Wirtualne Muzea Małopolski

Wystawy stałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • Wydarzenie stałe

Wirtualne Muzea Małopolski to ponad 1000 zdigitalizowanych obiektów z 42 małopolskich muzeów! Można tu znaleźć eksponaty w formie 3D i 2D oraz ukazujące je w szerszym kontekście teksty, a także materiały audio przeznaczone dla osób niewidomych i słabowidzących oraz specjalne nagrania w technice audiodeskrypcji. Autorami opracowań opublikowanych w dziale "Interpretacje" są wybitni specjaliści z różnych dziedzin, a czytają je znani aktorzy i lektorzy.

Do aktywnego korzystania z wirtulanych zbiorów zachęcają opracowane w tym celu ćwiczenia, dzięki którym można m.in. w nowy sposób przyjrzeć się eksponatom, stworzyć własną wystawę, nauczyć się świadomie patrzeć na krajobraz czy dowiedzieć się, jak legalnie i twórczo korzystać z cyfrowego dzidzictwa kulturowego.

Pozostając w domu, mamy szansę wyruszyć w fascynującą podróż po muzealnych kolekcjach regionu, zarówno tych wielkich i znanych, jak i tych pochodzących z mniejszych ośrodków, gdzie także kryją się prawdziwe skarby kultury. Wybór ścieżki zwiedzania należy do nas samych: możemy  na przykład podążyć śladem ulubionego artysty, którego dzieła rozproszone są na różnych wystawach albo skupić się na wybranych zjawiskach w sztuce i historii.

udostępnij

więcej

Położenie na mapie

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.