Muzeum Narodowe online

Wystawy stałe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

 • Wydarzenie stałe

W czasie epidemii Muzeum Narodowe w Krakowie pozostaje dostępne online. Cyfrowa kolekcja zbiorów, wirtualne zwiedzanie, edukacyjne karty pracy oraz quizy i filmy w mediach społecznościowych, to tylko niektóre z pomysłów na bycie w kontakcie ze sztuką bez wychodzenia z domu.

 • KOLEKCJE ONLINE
  www.zbiory.mnk.pl – ponad 130 tys. dzieł z kolekcji MNK dostępnych jest online. Nie tylko Leonardo, Rembrandt, Matejko czy Wyspiański, ale także cenne obiekty grafiki, rysunku, fotografii, rzemiosła artystycznego i uzbrojenia – to wszystko na ekranie komputera, tabletu lub smartfona. Dzieła można nie tylko łatwo wyszukać przez tytuł, autora czy słowo kluczowe, ale także poprzez zaproponowane przez MNK galerie tematyczne, np. „Malarstwo Młodej Polski”, „Sztuka Dalekiego Wschodu” czy „Najcenniejsze”. Na portalu znajdują się także eseje o muzealnych zbiorach przygotowywane przez pracowników Muzeum Narodowego w Krakowie
  www.imnk.pl – projekt został zrealizowany w 2010 roku i był jednym z pierwszych tego typu w Polsce. Prezentacja trzech galerii stałych oraz jednej archiwalnej wystawy, pt. Stanisław Wyspiański Teatr Ogromny, która stała się zalążkiem całego projektu. Zarejestrowane pod koniec 2007 roku panoramy wirtualne wydały się interesującym sposobem zapisu nie tylko samej przestrzeni wystawy, ale w pewnym zakresie również jej klimatu.
  cyfrowe.mnk.pl/dlibra – bogaty cyfrowy zbiór z kolekcji Biblioteki MNK czy Biblioteki Książąt Czartoryskich. Na portalu online można oglądać m.in. kolekcje muzykaliów, kartografii, starych druków, czasopism czy rękopisów ze zbiorów MNK.
  mediatekamnk.pl – archiwum Muzeum Narodowego w Krakowie. Eksplorując stronę można dowiedzieć się nieco więcej o przeszłości Muzeum.
 • WIRTUALNE ZWIEDZANIE
  artsandculture.google.com/partner/the-national-museum-in-krakow?fbclid=IwAR34gvOkweDmqiAseZj6XzYmCLP_x6yGAdriThFJLvg9KDs05UUZRnmbaLg – dzięki współpracy z Google Arts & Culture Muzeum Narodowe w Krakowie można zwiedzać online bez wychodzenia z domu. Wirtualny spacer możliwy jest po pięciu oddziałach Muzeum (Gmach Główny, Muzeum im. Emeryka Hutten-Czapskiego z Pawilonem Józefa Czapskiego, Pałac Biskupa Erazma Ciołka, Dom Jana Matejki oraz Muzeum Karola Szymanowskiego w Willi Atma).
 • MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE
  Facebook Muzeum Narodowe w Krakowie oraz Przeszłość Przyszłości. Muzeum Książąt Czartoryskich – na profilach facebookowych  publikowane są ciekawostki o zbiorach, ludziach związanych z muzeum oraz samym muzeum, m.in. w cyklu #muzealneopowieści.
  www.youtube.com/user/2012MNK na kanale na Youtubie dostępne są zapowiedzi wystaw, zapisy rozmów i materiały archiwalne.
  www.instagram.com/thenationalmuseuminkrakow/?hl=pl – zbiory Muzeum Narodowego w Krakowie w komiksowym wydaniu.
  twitter.com/MNKrk – profil na Twitterze MNK z cyklem #wdomuzesztuka publikującym obiekty ze zbiorów MNK.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.