Krakow International Green Film Festival 2020

Festiwale i przeglądy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 16 sierpnia 2020 - niedziela, 23 sierpnia 2020

Jedna planeta

Ostatnie miesiące to dla całej ludzkości czas zmagań z niewidzialnym wrogiem. Organizatorzy 3. Kraków Green Film Festival (16-23 sierpnia) przypominają uparcie, że wszechobecna pandemia koronawirusa nie sprawiła, że lodowce przestały się topić, zanieczyszczenie powietrza zmalało, a pogłębiająca się w Polsce susza nagle się skończyła. Niezależnie od lockdownu negatywny wpływ człowieka na środowisko naturalne nie zmalał – i o tym właśnie przypomni nam blisko 70 produkcji filmowych, które zobaczymy podczas jednego tygodnia w kinie plenerowym na bulwarze Czerwieńskim i na pokazach filmowych w wybranych krakowskich parkach.

Tegoroczny program porusza takie tematy, jak: epoka antropocenu, smart city, świadoma konsumpcja, klimat a prawa człowieka, zagrożone gatunki, rolnictwo i katastrofy ekologiczne. W konkursie głównym znalazły się długo- i krótkometrażowe filmy dokumentalne, z których większość polska publiczność obejrzy po raz pierwszy. Oprócz tego na ekranie zobaczymy obrazy wyróżniane na największych światowych festiwalach, jak np. zdobywca głównej nagrody na festiwalu Sundance i nominacji do Oscara film Kraina miodu – niezwykły dokument o pewnej Macedonce, która mieszkając jedynie z wiekową, sparaliżowaną matką, żyje ze zbierania i sprzedaży miodu na lokalnym targu. Nie zabraknie również innych ambitnych i szeroko komentowanych produkcji, takich jak Antropocen: epoka człowieka z Alicią Vikander jako narratorką, Zatoka cieni, Genesis 2.0. czy Erin Brockovich z Julią Roberts w roli tytułowej.

Dla tych widzów, którzy z różnych względów nie będą mogli zjawić się w plenerowym kinie u stóp Wawelu, organizatorzy przygotowali alternatywną formę uczestnictwa w festiwalu: poprzez platformę streamingową, gdzie nieodpłatnie będą dostępne wszystkie konkursowe filmy.

Nie mamy planety B – tym bardziej trzeba zadbać już teraz o tę naszą. A kto nie wierzy… niech zajrzy na Kraków Green Film Festival! 

(Justyna Skalska, miesięcznik „Karnet)

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.