Krakow International Green Film Festival 2020

Festiwale i przeglądy filmowe

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • niedziela, 16 sierpnia 2020 - niedziela, 23 sierpnia 2020

3. Kraków Green Film Festival odbędzie się zgodnie z planem – w dniach 16–23 sierpnia 2020 roku. Ten festiwal filmów o tematyce ekologicznej jest świętem kina i ludzi, którym nie są obojętne losy naszej planety.

– Ostanie miesiące to dla całej ludzkości czas zmagań z niewidzialnym wrogiem – koronawirusem, przez którego nasze codzienne życie odmieniło się nie do poznania. Pandemia COVID-19 nie spowodowała jednak, że lodowce przestały się topić, stężenie CO2 w atmosferze zmalało, a pogłębiająca się susza w Polsce miałaby się nagle skończyć. Problemy poruszane na naszym festiwalu postępują niezależnie od światowego „lockdownu” i nieuchronnie przybliżając nas do katastrofy.  Uświadamianie społeczeństwa jest pierwszym, kluczowym krokiem w walce z nimi – mówią organizatorzy festiwalu.

Festiwalowe kino plenerowe na Bulwarach Wiślanych ma zostać zaaranżowane w nowej, bezpiecznej formie, zgodnie z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia i odpowiednich służb. Zostanie także przygotowana alternatywna forma uczestnictwa w festiwalu – wszystkie konkursowe filmy będą dostępne poprzez bezpłatną platformę streamingową. 

Do udziału w festiwalu zgłoszono już blisko tysiąc filmów z całego świata, do konkursu głównego zostanie zakwalifikowanych około 70 produkcji. Dla wielu filmów festiwal będzie okazją do polskiej lub światowej premiery. W konkursie znajdą się też filmy, które w ciągu ostatniego roku zdobyły nagrody na największych światowych festiwalach, takie jak na przykład „Kraina Miodu” – laureat 1. nagrody na festiwalu Sundance i zdobywca nominacji do Oscara, a także inne wybitne produkcje, jak chociażby szeroko komentowane „Antropocen. Epoka Człowieka”, „Zatoka Cieni” czy  „Genesis 2.0”.

udostępnij

więcej

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.