ODWOŁANY! 62. Nowa Huta. Dlaczego nie?! – Nie mądrość świata tego – niemaGOtu dla Pól Nadziei

Inne koncerty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • sobota, 28 marca 2020, 19:00

Informujemy, że w trosce o zdrowie widzów, wykonawców i obsługi podjęta została decyzja o ODWOŁANIU zaplanowanej na 28 marca 2020 roku 62. edycji cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! - koncertu Nie mądrość świata tego zespołu niemaGOtu dla Pól Nadziei.

Zespół "niemaGOtu" wystąpi podczas pierwszego w 2020 roku koncertu z cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?!, zatytułowanego „Nie mądrość świata tego… i dedykowanego Polom Nadziei. Wydarzenie uświetni również obchody stulecia urodzin św. Jana Pawła II.

Wiosenne koncerty cyklu od zarania jego dziejów poświęcone są Polom Nadziei – akcji zbierania funduszy na rzecz polskich hospicjów, która została zainicjowana w Polsce przez krakowskie Towarzystwo Przyjaciół Chorych, prowadzące w Nowej Hucie Hospicjum św. Łazarza. Organizatorzy koncertu nie pobierając opłat za wstęp zachęcają uczestników do finansowego wsparcia pacjentów hospicyjnych. W dobrowolnych datkach, zbieranych przez członków Towarzystwa Przyjaciół Chorych urzeczywistnia się myśl św. Jana Pawła II - "Dobrym samarytaninem jest każdy, kto się zatrzymuje, aby troszczyć się o tych, którzy cierpią". Słowa te nabierają szczególnego znaczenia w 2020 roku, który został ustanowiony Rokiem Papieskim przez Sejm Rzeczypospolitej dla uczczenia setnej rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Nowohucki koncert dedykowany Polom Nadziei został włączony do kalendarza obchodów tej rocznicy.

W ramach 62. edycji cyklu Nowa Huta. Dlaczego Nie?! wystąpi zespół "niemaGOtu". Grupa powstała w roku 2015. Opracowany przez jej członków utwór Błogosławieni miłosierni został uznany hymnem Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w Krakowie rok później. Zespół "niemaGOtu" ma za sobą wydanie debiutanckiej płyty, wyrobioną markę na rynku muzyki chrześcijańskiej oraz liczne grono fanów, w mig rozpoznających charakterystyczny głos wokalistki Oli Maciejewskiej i doskonale znających największe przeboje grupy: Nie mądrość świata tego [Marana tha], Nie ma Go tu, wstał!, Psalm 126 czy Biada.

Prowadzenie koncertu: Lidia Jazgar
Organizatorzy nie zapewniają miejsc siedzących dla wszystkich uczestników koncertu.

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.