ODWOŁANE! Sentymentalny świat: Andrzej Rybiński

Inne koncerty

Moje wydarzenia

Dodaj ulubione wydarzenia do sekcji moje wydarzenia, aby zawsze mieć je pod ręką.

  • wtorek, 31 marca 2020, 18:00

Działalność Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki zostaje zawieszona do odwołania z powodu sytuacji epidemiologicznej w kraju.

To będzie niezwykle pogodny i wzruszający wieczór, bo przecież któż z nas nie zna i nie lubi takich piosenek, jak Nie liczę godzin i lat, Czas relaksu czy Od jutra już. Kolejne muzyczne spotkanie z cyklu Sentymentalny świat a w nim Andrzej Rybiński.

Wiele niezapomnianych przebojów usłyszymy w oryginalnym wykonaniu za sprawą naszego wspaniałego gościa, Andrzeja Rybińskiego – piosenkarza i muzyka, a także aranżera i kompozytora. Nie zabraknie zwierzeń i anegdot, a opowieści
o artystycznej ścieżce Andrzeja Rybińskiego będą tylko dodatkiem do koncertu wypełnionego wspaniałą twórczością muzyka.

Większość piosenek artysty jest jego własną kompozycją, a najbardziej lubi je wykonywać na gitarze. Edukację muzyczną pobrał w Średniej Szkole Muzycznej w Łodzi. Rok 1970 zaowocował własną grupą wokalną o nazwie Bumerang, która uczestniczyła w tworzeniu śpiewogry Na szkle malowane oraz uczestnictwem w zespole DWA PLUS JEDEN, utworzonym wspólnie Januszem Krukiem i Elżbietą Dmoch.

W 1971 artysta założył wraz ze swoim bratem Jerzym Rybińskim i Elizą Grochowiecką zespół ANDRZEJ I ELIZA. W zespole tym wytrwali jubileuszowe 10 lat, a od roku 1983 Andrzej Rybiński jest solistą i tegoż roku na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zdobył główną nagrodę za premierową piosenkę Nie liczę godzin i lat. Później powstały takie piosenki, jak Pocieszanka oraz Za każdą cenę, które do dzisiaj cieszą się popularnością. Andrzej Rybiński koncertował
w Polsce oraz za granicą, a teraz będziecie mogli usłyszeć na żywo u Nas.

Przy fortepianie: Kacper Rybiński
Prowadzący: Łukasz Lech

udostępnij

więcej

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.